22-03-2013

Sukces naszych humanistów

Laureatki konkursów VI Festiwalu Twórczości ks. Jana Twardowskiego Laureatki konkursów VI Festiwalu Twórczości ks. Jana Twardowskiego Magdalena Bienias

Z ogromną radością zawiadamiamy, że VI Łódzki Festiwal Twórczości ks. Jana Twardowskiego „DNI TWARDOJAŃSKIE 2013", którego organizatorami są: Gimnazjum nr 29 im. ks. Jana Twardowskiego oraz WDK  - DOM KULTURY 502, zakończył się dla nas niezwykle pomyślnie.

W konkursie literackim organizowanym w kategorii „Inspiracje"

I miejsce zajęła Patrycja Fibor z kl. IVb,

III miejsce zdobyły: Emilia Andrzejewska i Alicja Matuszewska z kl. Vb.

W turnieju recytatorskim rozgrywanym w kategorii „Interpretacje"

II miejsce zajęła Klaudia Justyniak z kl. IVc,

wyróżnienie uzyskała Patrycja Fibor z kl. IVb.

19 marca 2013 r. w konkursie recytatorskim naszą szkołę reprezentowały: Patrycja Fibor z kl. IVb, Klaudia Justyniak z IVc oraz Wiktoria Stasiak z VIa. Dziewczyny zaprezentowały poezję i prozę księdza Twardowskiego.

Po przesłuchaniach i obradach jury nastąpiło wręczenie nagród uczestnikom  wszystkich festiwalowych konkursów. Wówczas, obok już wyżej wymienionych, dyplomy za udział w konkursie literackim otrzymały także: Karolina Dratwicka (kl. VIc), Zuzanna Matusiak (kl. Vb), Karolina Szczepaniak (kl. VIc).

Organizatorzy podziękowali również nauczycielom zachęcającym dzieci i młodzież do twórczych zainteresowań.  W naszej szkole nad uczennicami klas: Vb i VIc artystyczną pieczę sprawowała pani Maria Gruszecka, natomiast dziewczynki z klas: IVb, IVc i VIa przygotowywały się do konkursów pod opieką pani Magdaleny Bienias.

Na zakończenie spotkania najlepsze prace literackie odczytał przewodniczący jury – aktor Teatru Powszechnego w Łodzi – pan Mirosław Henke. Opowiadanie Patrycji Fibor w interpretacji Mirosława Henke wywołało wzruszenie i aplauz widowni. Jej pracę będziecie mogli niebawem przeczytać na łamach szkolnej gazetki.

By uczcić sukces naszych humanistycznych talentów, zorganizowaliśmy 22 marca 2013 roku  spotkanie laureatek Festiwalu z uczniami klas IV naszej szkoły. Recytacji utworów księdza Twardowskiego oraz prezentacji prac literackich (opowiadania i wiersza) wysłuchali również dumni rodzice naszych koleżanek. Na zakończenie spotkania pani dyrektor Małgorzata Zwolińska wyraziła swoją radość z osiągniętych wyników i pogratulowała laureatkom konkursów, ich rodzicom oraz nauczycielom.

Redaktorzy „Pod Budą" wraz z opiekunem – p. Magdaleną Bienias

Ilość odsłon: 5167 Ostatnio zmieniany: 02-04-2013
Więcej w tej kategorii: « UWAGA! UWAGA! UWAGA! UWAGA! UWAGA! »