28-11-2010

XVIII Gala Matejkowska

Święto naszej Szkoły odbyło się 26 listopada 2010 roku. Rozpoczęło się o godzinie 9-tej uroczystym podsumowaniem XVIII Międzyszkolnego Konkursu Plastycznego "Malujemy jak Matejko", którego tegoroczny temat brzmiał: "Skarby Łodzi".

Z tej okazji na Gali Matejkowskiej gościliśmy laureatów ogłoszonego przez nas konkursu oraz ich opiekunów. Zaszczyciły nas również swoją obecnością: Pani Łucja Robak - prezes Stowarzyszenia Przyjaciół Starego Miasta oraz Pani Barbara Bator - starszy kustosz, kierownik Działu Oświaty Centralnego Muzeum Włókiennictwa, które wraz z Panią Dyrektor Jolantą Wajnkajn-Własenko wręczyły laureatom konkursu dyplomy i nagrody.
Serdecznie gratulujemy wszystkim nagrodzonym i wyróżnionym. Dziękujemy również uczniom, którzy wzięli udział w konkursie oraz nauczycielom, pod których kierunkiem przygotowywali oni swoje prace.
Tegorocznemu konkursowi patronowały dwie ważne dla życia naszego miasta instytucje: Stowarzyszenie Przyjaciół Starego Miasta oraz Centralne Muzeum Włókiennictwa. Dzięki nim oraz pozostałym sponsorom, tj. Przedsiębiorstwu Handlowemu "KOROB" oraz Państwu Małgorzacie i Januszowi Kotlińskim, a przede wszystkim środkom uzyskanym z Wydziału Edukacji Urzędu Miasta Łodzi, mogliśmy obdarować nagrodami wszystkich laureatów konkursu.
Piękno Łodzi, jej zabytki, atrakcyjne miejsca, oryginalne wizje, barwność naszego miasta i jego niepowtarzalność - to wszystko odnajdujemy w pracach plastycznych zgłoszonych do konkursu pt. "Skarby Łodzi". Pojawiają się w nich i ludzie - niejednokrotnie światowej sławy artyści, twórcy znani każdemu z nas. Jednym spośród nich, tych największych łódzkich skarbów, jest poeta obok którego tak chętnie siadamy, z którym się fotografujemy, którego utwory znamy na pamięć. Na pewno już wszyscy wiecie, czyją twórczość zaprezentował zespół teatralny naszej Szkoły pod kierunkiem Pani Karoliny Zmysłowskiej - Kutysz.
Po obejrzeniu inscenizacji wierszy Juliana Tuwima Pani Dyrektor dokonała uroczystego otwarcia wystawy. Słodki poczęstunek umilił wszystkim oglądanie prac plastycznych zgłoszonych do konkursu. Wymiana opinii, możliwość poznania się i zaplanowania wspólnych działań to nieodłączny element naszych wernisażowych spotkań.
Drugą część dnia poświęciliśmy Patronowi Szkoły. Nasi uczniowie wraz ze swoimi rodzicami obejrzeli przedstawienie, zwiedzili wystawę, uczestniczyli w lekcjach poświęconych Janowi Matejce oraz klasowych konkursach na temat jego życia i twórczości.
Od kilku lat w naszej Szkole jest organizowany konkurs na grafikę komputerową na temat zgodny z tematem Konkursu Plastycznego "Malujemy jak Matejko", czyli w bieżącym roku: "Skarby Łodzi". Również laureaci tego konkursu otrzymali w Dniu Patrona dyplomy i nagrody.
Poniżej zamieszczamy galerię zdjęć z Gali Matejkowskiej. Zapraszamy do zwiedzania wystawy w naszej Szkole. Informujemy również, że nagrodzone prace będzie można oglądać w witrynie siedziby Stowarzyszenia Przyjaciół Starego Miasta, a w przyszłości zakupić na planowanej przez nas aukcji (informacje o terminach zamieścimy na stronie internetowej Szkoły).

Koordynator:
Magdalena Bienias