17-01-2011

Bezpieczne ferie zimowe 2011

Uczniowie klasy III a pod kierunkiem swojej wychowawczyni, pani Jadwigi Łuczak, przypomnieli wszystkim uczniom z klas I - III, by w trakcie zabaw zimowych przestrzegali zasad

- Lepiąc śnieżne kule nie wkładaj w nie kamieni. Twarda lodowata ścieżka może rozbić komuś głowę.
- Nie rzucaj śnieżkami w pojazdy, szczególnie te, które są w ruchu. Może to być przyczyną wypadku.
- Nie rzucaj śnieżkami w inne dzieci.
- Pamiętaj o tym, by podczas zjeżdżania na sankach, nartach z górki :uważać na drzewa, krzaki i wystające kamienie, nie stać na torze saneczkowania innych dzieci, wybierać miejsca z dala od ulic i poruszających się samochodów.
- Nigdy nie ślizgaj się na zamarzniętej rzece, stawie, oczku wodnym. Lód może się załamać a ty znajdziesz się w zimnej wodzie. Miejsce do jazdy na łyżwach powinno być specjalnie do tego celu wyznaczone.
- Unikaj zabaw w miejscach, gdzie zwisają sople lodu.
- Nie baw się na jezdni. Kulig za samochodem lub ciągnikiem może zakończyć się nieszczęśliwie. Ślizganie się na butach trzymając się jadącego pojazdu może być przyczyną wypadku.
- Ślizgawka na chodniku to zły pomysł. Ktoś może złamać nogę lub rękę gdy na niej upadnie.

Ilość odsłon: 2621 Ostatnio zmieniany: 29-03-2013