20-04-2013

"W hołdzie - Bojownikom Getta Warszawskiego – społeczność SP 45”

Napisała:

W dniu 19 kwietnia 2013 r. czyli  w 70 rocznicę wybuchu Powstania w Getcie Warszawskim, uczniowie klas V i VI oraz nauczyciele i pracownicy szkoły otrzymali od Samorządu Uczniowskiego papierowe żółte żonkile symbolizujące szacunek, pamięć i nadzieję.

To takie kwiaty składał każdego roku pod Pomnikiem Bohaterów Getta w Warszawie, Marek Edelman. Byliśmy jedyną bodaj, szkołą w Łodzi, która zorganizowała taką akcję, ale też jesteśmy jedyną w Łodzi szkołą, która znajduje się przy ulicy Bojowników Getta Warszawskiego, a to zobowiązuje. Akcji żonkil towarzyszyła przygotowana przez Klub Młodego Łodzianina wystawa – „W hołdzie - Bojownikom Getta Warszawskiego – społeczność SP 45”

Ilość odsłon: 4839 Ostatnio zmieniany: 20-04-2013
Scroll to top