23-04-2013

Czas na zdrowie

Napisane przez: Aneta Atemborska

Dzień 23 kwietnia upłynął nam pod hasłem Czas na zdrowie. Wszystkie klasy IV - VI przygotowały pyszne, zdrowe i estetyczne bufety śniadaniowe.

Tego dnia odbył się konkurs na najsmaczniejszą, o najlepiej dobranych składnikach i najlepiej opisaną sałatkę warzywną lub owocową oraz  konkurs na najzdrowszą, najsmaczniejszą i najbardziej kolorowa kanapkę. Niektórzy wykazali się dużą pomysłowością i zdolnościami kulinarnymi – na talerzach można było podziwiać kanapki żabki, pieski, kotki, a przyrządzone sałatki nie tylko kusiły wspaniałym wyglądem, ale i były pełne witamin.Tak przygotowane zdrowe śniadania bardzo wszystkim smakowały, jednak niezbyt długo cieszyły nasze oczy.

Tego dnia chwaliliśmy się również swoimi parapetowymi ogródkami ziołowymi – hodowlami szczypiorku, rzeżuchy, kiełków nasion. Prezentowaliśmy przygotowane gazetki, konstruowaliśmy piramidy zdrowego żywienia, układaliśmy hasła propagujące zdrowie.

Wybór klas, które najlepiej wywiązały się z przydzielonych zadań, okazał się bardzo trudny. Komisja po burzliwej naradzie przyznała:

- I miejsce klasie Va

- II miejsce  klasie IVc

- III miejsce klasie Vb

Pani Dyrektor wręczyła zwycięskim klasom dyplomy i nagrody w postaci piłek kół hula -hop, babingtona.

Wszystkim pozostałym klasom należą się również wyrazy uznania i wielkie brawa!!!

Ilość odsłon: 2173 Ostatnio zmieniany: 25-04-2013
Scroll to top