21-10-2013

Pałacowe maniery czyli z wizytą u fabrykanta.

Napisała:

W poniedziałek 21 października 2013 r. uczniowie klas 4a i 4b, którzy biorą udział w zajęciach "Przystanek Łódź" oraz członkowie Klubu Młodego Łodzianina wybrali się pod opieką p. Jolanty Ozimek i p. Zbigniewa Krukowskiego do Muzeum Miasta Łodzi mieszczącego się w reprezentacyjnym pałacu Izraela Poznańskiego.  

Słuchali tam wspaniałych opowieści o dawnej Łodzi i codziennym życiu mieszkańców pałacu - rodziny Poznańskich.  Poznali drogę kariery fabrykanta i jego potomków na podstawie zachowanych pamiątek. Odnajdywali elementy secesyjne w architekturze i wyposażeniu wnętrz pałacowych. Wycieczkę zakończył spacer po imperium Poznańskiego. Uczniowie zajrzeli też do ogrodu pałacowego. Zobaczyli monumentalne mury fabryki, famuły robotnicze i kościół św. Józefa przy ul. Ogrodowej.

Wszyscy już wiedzą, co na prawdę znaczy słowo MANUFAKTURA i co z nią wspólnego ma jeden z najbardziej rozpoznawalnych dziś symboli Łodzi.

To była wyjątkowa lekcja historii... historii naszego miasta!

 

 

 

Ilość odsłon: 5508 Ostatnio zmieniany: 22-10-2013
Scroll to top