28-10-2013

XIX kwesta na Starym Cmentarzu przy ul. Ogrodowej

W tym roku odbyła się na Starym Cmentarzu przy ulicy Ogrodowej XIX Kwesta na rzecz ratowania zabytków tej najstarszej łódzkiej nekropolii.

Warto pamiętać, że od listopada 2006 roku nasza szkoła opiekuje się jednym z przeznaczonych do renowacji grobowców w części ewangelickiej. Jak co roku wykonaliśmy prace porządkowe na terenie i wokół grobowca Jacoba Vive. Nasze zaangażowanie zauważyła TV TOYA. Znaleźliśmy się w reportażu z kwesty w Wydarzeniach TV TOYA w sobotę 26 X 2013 r.

film

W kweście i pracach porządkowych pod opieką p. Jolanty Ozimek i p. Małgorzaty Wasilewskiej, wzięli udział uczniowie klas IV-VI, należący do Klubu Młodego Łodzianina. W dniach 17-25 X 2013 r. zorganizowaliśmy w szkole kwestę wśród uczniów i wszystkich pracowników szkoły. Podczas tegorocznej "kwesty przed kwestą" zebraliśmy 403,46 zł. Najwięcej wpłaciła klasa III a zdobywając nagrodę "Złoto za serce". Brawo maluchy!
Podczas kwesty młodzieży na Starym Cmentarzu w sobotę 26 października 2013 r. udało nam się zebrać ok. 100 zł. Kwestować będziemy także 2 XI. Nasz wynik kwesty 2013 to na razie ponad 500 zł. Po zakończeniu kwesty i prac porządkowych, wzięliśmy udział w wycieczce po Starym Cmentarzu poznając jego zabytki i tajemnice, a naszym przewodnikiem był prezes Towarzystwa Opieki nad Starym Cmentarzem pan Cezary Pawlak.

Ilość odsłon: 2977 Ostatnio zmieniany: 04-11-2013