25-09-2014

Sprzątanie świata 2014

Napisała:

Turysto, szanuj środowisko!

Uczniowie klas 4- 6  na lekcjach przyrody uczestniczyli w warsztatach ekologicznych poruszających problem odpowiedzialnego zachowania turysty  w czasie wędrówek po Polsce.

Dyskutowali o tym, jakich zasad należy przestrzegać, by pozytywnie wpływać na środowisko. Wykonali plakaty reklamujące właściwe zachowania nad morzem, jeziorem, w lesie i na górskim szlaku. Najciekawsze prace mogliśmy podziwiać na wystawie.

Uczniowie klas 6 wyruszyli w teren by znaleźć odpowiedź na pytanie „ Czy Park Staromiejski jest przykładem zadbanego i czystego terenu rekreacyjnego /wypoczynkowego/ dla łodzian?”. Uczniowie klas 4 i 5 oceniali stan czystości terenu wokół szkoły.

Jak myślicie, do jakich wniosków doprowadziły ich obserwacje?

 

Ilość odsłon: 4417 Ostatnio zmieniany: 25-09-2014
Więcej w tej kategorii: « Pamiętamy! Odkrywcy Łodzi »
Scroll to top