Artykuły filtrowane wg daty: kwiecień 2021

Szanowni Państwo,

informujemy, że rekrutacja do klas pierwszych na rok szkolny 2021/2022 odbywać się będzie w formie elektronicznej w terminie od 4 maja 2021r. do 2 czerwca 2021 r.

Zalogowanie się do systemu elektronicznego naboru będzie możliwe po wpisaniu adresu: lodz.elemento.pl

Z uwagi na COVID-19 rodzice zgłaszając dziecko do szkoły przesyłają elektronicznie skany niezbędnych w rekrutacji dokumentów.

Terminy postępowania rekrutacyjnego i postępowania uzupełniającego do klas pierwszych szkół podstawowych prowadzonych przez Miasto Łódź na rok szkolny 2021/2022 zawarte są w załącznikach nr 2 i nr 3 do Zarządzenia Nr 634/VIII/21 Prezydenta Miasta Łodzi z dnia 27 stycznia 2021 r.  w sprawie ustalenia na rok szkolny 2021/2022 harmonogramów czynności w postępowaniu rekrutacyjnym oraz postępowaniu uzupełniającym do przedszkoli oraz do klas I szkół podstawowych i oddziałów dwujęzycznych na poziomie klas  VII szkół podstawowych i do oddziałów sportowych na poziomie klas IV - VIII szkół podstawowych prowadzonych przez Miasto Łódź.

Wzorem lat poprzednich obowiązuje rejonizacja co oznacza, że do szkoły spoza rejonu będą przyjmowane dzieci tylko w przypadku wolnych miejsc zgodnie z kryteriami określonymi w Uchwale Nr XLIII/1152/17 Rady Miejskiej w Łodzi z dnia 5 marca 2017 r. w sprawie określenia kryteriów branych pod uwagę w postępowaniu rekrutacyjnym do klasy pierwszej szkoły podstawowej prowadzonej przez Miasto Łódź, dla kandydatów zamieszkałych poza obwodem tej szkoły oraz przyznania im określonej liczby punktów.

Szczegółowe informacje na stronie Urzędu Miasta Łodzi: Urzędu Mista Łodzi.

Szkoła w obiektywie

W każdy marcowy czwartek biblioteka szkolna zapraszała chętnych uczniów do udziału w łamigłówce czytelniczej. Łącznie w zabawie udział wzięło 29. uczniów: w tym z kl. 1-4 dziesięcioro uczniów a z kl. 5-8 dziewiętnaścioro.

Kategoria: Biblioteka
Drodzy uczniowie, koleżanki i koledzy.

Przedstawiamy Wam naszych pupili, bez których domowa izolacja w okresie pandemii i zdalnego nauczania byłaby nie do zniesienia.
W cyklu Ja się nie nudzę... przedstawiamy Wam drodzy uczniowie pasje, którym oddają się Wasi szkolni koledzy w okresie przymusowej izolacji.

I tak Mateusz interesuje się sztuką plastyczną - każdą wolną chwilę poświęca na szkicowanie zwierząt, postaci.
Przemek interesuje się Japonią - uczy się japońskiego, a przy okazji ćwiczy pisanie japońskich znaków.
01-04-2021

Życzenia

Wszystkim Gościom naszej strony

życzymy

zdrowych, spokojnych i pogodnych

świąt Wielkiej Nocy

oraz radosnego, wiosennego nastroju.