Artykuły filtrowane wg daty: poniedziałek, 22 sierpień 2022

Dn. 17.03 klasa 6a uczestniczyła w egzotycznej wystawie pająków i skorpionów. Uczniowie wzięli udział w ''żywej lekcji biologii'', dzięki której mieli okazję poznać kilkadziesiąt gatunków pająków ze wszystkich zamieszkałych kontynentów oraz pustynne skorpiony. Ekspozycja okazała się świetnym sposobem na przełamanie negatywnych stereotypów towarzyszących wizerunkowi tych stworzeń. Opiekunowie wystawy udowodnili, że pająki nie są takie straszne, jak je malują!

W mijającym roku szkolnym chętni uczniowie klas VII i VIII uczestniczyli w zajęciach koła fizyko – chemicznego realizowanych w ramach projektu „Lepsze perspektyw II”. Okazało się, że fizyka i chemia nie są TAKIE STRASZNE smile . Wystarczy być bystrym obserwatorem i prawidłowo wyciągać wnioski. Uczniowi uczestniczący w zajęć opanowali te umiejętności a dodatkowo dobrze się przy tym bawili.