Artykuły filtrowane wg daty: kwiecień 2024

Plebiscyt "Książkowa lista przebojów"

W ramach Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa przyznano naszej bibliotece wsparcie finansowe na zakup nowych książek.

Będzie co czytać!

Przez cały maj od 1.05 godz. 8:00 do 31.05 godz. 12:00 w bibliotece szkolnej oraz pod specjalnym linkiem aplikacji Forms  https://forms.office.com/e/xMgqneT9eG lub kodem kreskowym

można składać propozycje książek, które chcielibyście znaleźć na półkach. Proponowane przez Was tytuły zostaną wpisane na listę planowanych zakupów. Bardzo proszę o poważne podejście do tematu, bez żartów i bezsensownych głosów!

 

Serdecznie zapraszam do udziału w konsultacjach!

Karolina Zmysłowska - Kutysz - n-ciel bibliotekarz   

Kategoria: Biblioteka

26 kwietnia w klasach I-III odbył się konkurs recytatorski pt. „W krainie wierszy”. W ramach konkursu, w czasie zajęć edukacyjnych poznawaliśmy twórczość wielu wybitnych poetów. Deklamowaliśmy wiersze min. J. Brzechwy, A. Fredry, czy J. Tuwima. Poziom prezentacji był bardzo wysoki, dlatego wybór laureatów nie był łatwy. 

Ostatecznie wyłoniono zwycięzców:

I miejsce  ex aequo: Konstantsim Yuruts  kl.IIa i Oliwia Wosiak  kl.IIIb

II miejsce ex aequo: Julia Robakowska kl.Ib i Klara Świątkiewicz kl.IIIa

III miejsce: Marcelina Wąs kl.IIIa

IV miejsce ex aequo: Amelia Kinast kl. IIb i Lidia Kubel kl. IIIa

  Wszystkim laureatom i uczestnikom serdecznie gratulujemy.

 

30-04-2024

A może boks?

We wtorek 23 kwietnia uczniowie klasy 7b uczestniczyli w zajęciach boksu w „Podziemnym kręgu”. Uczniowie poznali podstawowe zasady tej sztuki walki. Dowiedzieli się jak poprawnie układać ręce, ustawiać nogi. Instruktor dał uczniom ”niezły wycisk”, lał się pot….ale wszyscy wrócili cali i bardzo zadowoleni.

Kategoria: Aktualności

 Podobnie jak w przypadku ferii zimowych, zapisy na półkolonie będą prowadzone przez internetowy system rejestracji. Od 13 maja na stronie lodz.pl/lato rodzice i opiekunowie będą mogli założyć konto dziecka lub dzieci na platformie online i na spokojnie wybrać interesujące ich turnusy w placówkach. Mają na to czas do 27 maja — wtedy rozpocznie się kolejny etap zapisów. Rodzic lub opiekun musi wówczas jedynie wysłać wcześniej przygotowane zgłoszenia w systemie. Po maksymalnie godzinie otrzyma na swój adres e-mail informację o tym, czy udało się zapisać dziecko na wybrany turnus w jednej ze wskazanych placówek. Lista szkół organizujących półkolonie i szczegółowa instrukcja są dostępne na stronie lodz.pl/lato w zakładce „Miejskie placówki edukacyjne”. 

Informacje o miejskiej ofercie na wakacje można znaleźć na stronie lodz.pl/lato.

Kategoria: Aktualności

Uczniowie klas I – III naszej szkoły dołączyli do Programu FitSchool, który ma na celu promowanie zdrowego stylu życia i aktywności fizycznej wśród dzieci i młodzieży. Dzięki temu programowi uczniowie będą mieli możliwość regularnego uczestniczenia w różnego rodzaju zajęciach sportowych, warsztatach i wydarzeniach związanych z aktywnością fizyczną.

Kategoria: Aktualności
Strona 1 z 2
Scroll to top