29-03-2023

Bzzz........ - domki dla owadów

Napisane przez: Monika Jakóbiec

Uczniowie klasy 6a dzięki narzędziom (wiertarko- wkrętarki, takery, piłki do drewna itp.)  zakupionym w ramach projektu rządowego "Laboratoria przyszłości" wykonali domki dla owadów.

Jesienią domki będą doskonałym schronieniem dla owadów zaś latem zagoszczą tam pszczoły mularki. Większość owadów jest bardzo pożyteczna i należy im pomagać m.in. tworząc dla nich schronienie. Warto pamiętać, że owady także potrzebują miejsca, gdzie się skryją przed deszczem, mrozem oraz drapieżnikami.

Prace uczniów zostaną wkopane między choinkami na pasie zieleni przed budynkiem naszej szkoły. Już niedługo wszyscy będą mogli podziwiać projekty szóstoklasistów.#pomagamy owadom#laboratoriaprzyszłości#super przygoda#

Ilość odsłon: 239 Ostatnio zmieniany: 29-03-2023