22-11-2019

Klasa IV a i V a w Bełchatowie!

Napisane przez: Paulina Brzozowska-Daniel

W dniu 22 listopada 2019 roku klasy IV a i V a wraz z 4 opiekunami wyruszyły o 7 rano na wycieczkę do Bełchatowa. Wyjazd odbył się w ramach projektu "Lepsze perspektywy". Pierwszym punktem wycieczki była wizyta w PGE Giganty Mocy.

Klasa V wraz z wychowawczynią i panią psycholog najpierw zwiedzała ekspozycję z audiobookiem. Mogliśmy tam zobaczyć proces wytwarzania energii elektrycznej, spacerować po dnie morza i odwiedzić las tropikalny. W tym czasie klasa IV uczestniczyła w warsztatach "Mikroskop bez tajemnic". Dzięki tym zajęciom uczniowie mogli samodzielnie pooglądać... Po około 1,5 godziny nastąpiła zmiana, IV a zwiedzała, a V a była na warsztatach. Kolejnym punktem wycieczki była chwila na przekąskę w miejscowym McDonaldzie ? Najedzeni ruszyliśmy na punkt widokowy w Kleszczowie, skąd rozciągał się piękny widok na "dziurę" w ziemi pełną olbrzymich maszyn - czyli bełchatowska odkrywkę. Przez cały czas wycieczki pan pilot opowiadał nam o mijanych atrakcjach. W drodze powrotnej jako podsumowanie tego czego się dowiedzieliśmy pani Ozimek zorganizowała quiz dla wszystkich uczestników wycieczki. Za dobrą odpowiedź każdy otrzymywał słodką nagrodę. Zmęczeni, ale zadowoleni uczniowie głośno dziękowali kierowcy, pilotowi i kadrze za miło spędzony czas. Hasłem przewodnim wycieczki było słowo "prestiżowy" :)

Ilość odsłon: 614 Ostatnio zmieniany: 07-11-2022