28-02-2020

Smocze czary... czyli nauka algorytmiki i programowania

Napisał:
Smocze czary... czyli nauka algorytmiki i programowania fot. Maria Błaszczyk

W ostatni piątek lutego 2020 r. odbyła się w naszej szkole pokazowa lekcja informatyki, prowadzona przez pana Krystiana Małeckiego, dotycząca nauki algorytmiki i programowania przy zastosowaniu aplikacji Tynker. Uczniowie klasy VII a gościli na swoich zajęciach nauczyli informatyki oraz panią Dorotę Madej, specjalistkę w zakresie nauki programowania na iPadach.

Młodzież z klasy VII a poznała pojęcia algorytmu, pętli, dekompozycji i debugowania. Dodatkowo dostrzegała zastosowania tych pojęć nie tylko w informatyce, ale też w życiu codziennym. Każdy z uczniów rozwiązując zagadki w krainie smoków miał możliwość przybliżyć sobie budowę konstrukcji programistycznych omawianych pojęć nie tylko w dedykowanym dla aplikacji języku, ale też w języku programowania Swift.

To były ciekawe zajęcia!

Ilość odsłon: 243 Ostatnio zmieniany: 12-06-2020

Losowe artykuły

Harmonogram szkolny

LUTY 2020

Scroll to top