28-02-2020

Warsztaty ekologiczne "Ciepło, cieplej, gorąco"

Napisał:
Warsztaty ekologiczne "Ciepło, cieplej, gorąco" fot. Agnieszka Łukaszewicz-Olczyk

W piątkowe przedpołudnie (wyjątkowo piękne i ciepłe jak na luty) klasy siódme, na warsztatach „Ciepło, cieplej, gorąco” prowadzonych w ramach projektu „Lepsze perspektywy”, rozmawiali na temat zmian klimatycznych, które dzieją się na naszych oczach i postępują błyskawicznie.

Najpierw uczniowie mieli za zadanie pod kierunkiem pani prowadzącej wskazać przyczyny globalnego ocieplenia, a następnie wykonywali plakat, za pomocą którego, łącząc słowo z obrazem, przekazali uzyskaną wiedzę. Wśród przyczyn ocieplenie wskazali między innymi: gospodarkę opartą na węglu, nieekologiczne uprawy ryżu, nadmierną emisję spalin. Uwieńczeniem warsztatów była osobista refleksja każdego ucznia, co on sam może zrobić dla naszej planety. Uczniowie doszli do wniosku, że oprócz oczywistych spraw, takich jak segregacja śmieci, rezygnacja z plastikowych opakowań czy wybór komunikacji miejskiej zamiast samochodu, można ograniczyć spożycie mięsa, pić filtrowaną wodę z kranu czy zrezygnować z podróży samolotem. Miejmy nadzieję, że młodzież naszej szkoły poczuła, że może wziąć sprawy planety w swoje ręce i zastosuje się do tych postanowień, a wiedzę na ten temat przekaże swoim najbliższym.

Ilość odsłon: 632 Ostatnio zmieniany: 12-06-2020

Losowe artykuły

Scroll to top