08-03-2020

Wycieczka do Torunia

Napisane przez: Katarzyna Barańska
Wycieczka do Torunia fot. Katarzyna Barańska

W dniach 4, 5 marca 2020 r. uczniowie naszej szkoły uczestniczyli w warsztatach edukacyjnych w Centrum Nowoczesności "Młyn Wiedzy" w Toruniu, w ramach projektu współfinansowanego przez UE „Lepsze perspektywy”.

Celem wycieczki było rozbudzenie zainteresowań uczniów takimi dziedzinami nauki jak fizyka, biologia, medycyna i chemia oraz poznanie zabytków Starego Miasta w Toruniu. Podczas pobytu w Centrum Nowoczesności „Młyn Wiedzy” uczniowie wykonywali szereg prostych doświadczeń uczniowskich, w wyciągnięciu wniosków pomagały im krótkie instruktarze zamieszczone obok każdego z doświadczeń. Doświadczenia uczniowie mogli wykonywać w małych zespołach lub samodzielnie. Zwiedzając Stare Miasto dowiedzieli się w jakich okolicznościach powstały najważniejsze budowle Torunia, poznali ich historie oraz ciekawostki na ich temat.

Ilość odsłon: 462 Ostatnio zmieniany: 12-06-2020

Losowe artykuły

Scroll to top