18-12-2018

Świeże soki - pij na zdrowie

Napisał:

Dziś wszystkie klasy brały udział w degustacji wyśmienitych soków, świeżo wyciskanych z soczystych jabłek i marchewki.

Co różni sok z kartonu od świeżo wyciśniętego w domu? Przede wszystkim ten pierwszy zazwyczaj powstaje z koncentratu i jest mocno dosłodzony. Bywa także, że producent dodaje do niego barwników, a prawie zawsze – konserwantów. Są już wprawdzie na rynku soki niesłodzone i niekonserwowane, jednak i tak mają one mniej składników odżywczych niż świeże, choćby z powodu długiego okresu przechowywania. Napój przyrządzony samodzielnie zawiera tylko to, co do niego dodasz. Jest bogaty w witaminy, składniki mineralne, łatwo przyswajalne cukry. Ma niemal tyle wartości odżywczych, ile owoce i warzywa, z których został przygotowany. Oprócz tego, że jest pyszny i zdrowy, może być także lekiem  na różne dolegliwości. Pijmy więc soki !

Ilość odsłon: 468 Ostatnio zmieniany: 02-01-2019

Losowe artykuły

Harmonogram szkolny

LISTOPAD 2018

Scroll to top