08-11-2010

Podsumowanie projektu "Moja ojczyzna - Polska" 2010

Napisała:

W listopadzie 2010 r. wszyscy uczniowie naszej szkoły realizują projekt edukacyjny "Moja ojczyzna - Polska". W ramach projektu podejmują szereg zadań związanych z poznawaniem historii i czasów współczesnych naszej ojczyzny, jej symbole, święta, tradycje i kulturę. Poznawali też miejsca pamięci w Łodzi, związane z odzyskaniem przez Polskę niepodległości w 1918 r., odbywając 6 XI 2010 r. "Rajd niepodległości".

Wszystkie klasy włączyły się w ratowanie zabytków Starego Cmentarza przy Ogrodowej uczestnicząc w kweście. Z projektem związany był konkurs plastyczny klas IV - VI, których uczniowie przygotowywali w formie graffiti rysunek z napisem "Niepodległa".

Każda klasa gromadziła punkty za wszystkie swoje działania:

  • wykonanie TAŚMY PAMIĘCI poświęconej ojczyźnie i gazetki o niepodległości
  • prezentację w klasie powyższych dokonań i opowiedzenie o miejscu, które odwiedzili podczas "Rajdu niepodległości"
  • udział i sukcesy w konkursie plastycznym
  • udział i zaangażowanie w kweście w szkole i na Starym Cmentarzu.

W dniu 6 listopada 2010 r. odbyło się podsumowanie części konkursowej projektu. Wśród klas młodszych I - III, niekwestionowanym zwycięzcą okazała się klasa I B, która zajęła I miejsce w podsumowaniu części konkursowej projektu oraz otrzymała specjalna nagrodę "Złoto za serce" , ponieważ wpłaciła największą sumę na ratowanie zabytków Starego Cmentarza przy ul. Ogrodowej. II miejsce uzyskała klasa II B, która urzekła komisję konkursową wspaniałą prezentacją. III miejsce zajęła klasa I A, a wyróżnienie zdobyła klasa III A.

Wśród klas starszych IV - VI: zwyciężyła klasa VI A, która zajęła I miejsce, II miejsce uzyskała klasa VI B, a III miejsce klasa V B, wyróżnienie zdobyła klasa V A.

Warto jeszcze wyróżnić zwycięzców konkursu plastycznego dla klas IV - VI - "Niepodległa":

  • I miejsce - Piotr Wenda kl. VI A
  • II miejsce - Mateusz Leśniewski kl. VI B
  • III miejsce - Gabriel Gajda kl. VI A

Wyróżnienia uzyskały:

  • Joanna Wenda kl. VI A
  • Klaudia Kosińska kl. VIA
  • Malwina Polak kl. VI C

W listopadzie czeka nas jeszcze Dzień Patrona - wspaniałe święto naszej szkoły, połączone z konkursami, uroczystością, zwiedzaniem wystaw i zajęciami w klasach.

Ilość odsłon: 2415 Ostatnio zmieniany: 07-11-2022
Scroll to top