12-11-2014

Moja ojczyzna - Polska 2014 czyli Narodowe Święto Niepodległości w SP 45

Obchody Narodowego Święta Niepodległości w postaci projektu edukacyjnego "Moja ojczyzna - Polska" stały się w naszej szkole tradycją. W tym roku, na 7 listopada 2014 r., Samorząd Uczniowski przygotował krótki apel poświęcony okolicznościom odzyskania przez Polskę niepodległości, któremu towarzyszyły wiersze o ojczyźnie w wykonaniu szóstoklasistów. Następnie uczniowie klas IV - VI poznawali dzieje Polski od utraty niepodległości w końcu XVIII w. do czasów współczesnych, aż po 25-lecie wolności po 1989 r., oglądając prezentację multimedialną "Drogi do Niepodległości". Odpowiadali na zawarte w niej pytania konkursowe, najlepsi zdobywali nagrody. Rozwiązywali też krzyżówki o ojczyźnie. Projektowi towarzyszyły wystawy historyczne o utworzeniu i walkach stoczonych przez Legiony Polskie Józefa Piłsudskiego oraz o bitwie łódzkiej w 100 rocznicę tych wydarzeń.

Ilość odsłon: 3658 Ostatnio zmieniany: 12-11-2014