24-05-2019

Świetliczaki sprzątają świat

Napisał:

W piątek, 24 maja 2019 roku, grupa świetliczaków z klas I oraz II wraz z wychowawczyniami świetlicy, wybrała się do pobliskiego parku, aby sprzątać śmieci. Oczywiście dzieci, także po drodze zbierały odpady w okolicach szkoły. Wyjście zostało zorganizowane w ramach realizacji bloku tematycznego w świetlicy szkolnej: „Dzień Ziemi. Jestem eko”. Celem akcji było wdrażanie uczniów do ochrony środowiska.

Wyjście zostało poprzedzone pogadanką na temat segregacji odpadów, a także zostały omówione zasady zachowania bezpieczeństwa podczas akcji „Sprzątanie Świata”. Następnie uczniowie otrzymali gumowe rękawice, worki na śmieci, podzielili się w zespoły i wzięli się do pracy.

Wychowankowie podczas zajęć w terenie, mogli sami ocenić poziom zanieczyszczenia środowiska, a także poobserwować przyrodę. Podczas zbierania śmieci dopisywała piękna pogoda.

Ilość odsłon: 649 Ostatnio zmieniany: 29-05-2019

Losowe artykuły

Harmonogram szkolny

LUTY 2020

Scroll to top