02-12-2019

Mlecznie, pysznie i zdrowo w świetlicy szkolnej

Napisane przez: Dominika Jabłońska
Mlecznie, pysznie i zdrowo w świetlicy szkolnej fot. Dominika Jabłońska

„Piję mleko, spożywam jego przetwory i jestem zdrowy” to kolejny temat świetlicowego projektu promującego zdrowy styl życia „W zdrowym ciele, zdrowy duch”.

W poniedziałek, 2 grudnia 2019 roku, nasi podopieczni rozmawiali podczas zajęć świetlicowych na temat właściwości odżywczych mleka, zapoznali się z fazami produkcji mleka, wymieniali znane im przetwory mleczne. Nie obyło się bez poczęstunku, podczas którego dzieciaki miały przyjemność spróbować różnych rodzajów sera np. sera z niebieską pleśnią, Camembert, Mozarella, koziego czy tradycyjnych serów- żółtego i białego, ale również mogły skosztować kefiru i maślanki. Maślanka o smaku pieczonych jabłek to był strzał w dziesiątkę! Mniam!!!

Ilość odsłon: 292 Ostatnio zmieniany: 12-06-2020

Losowe artykuły

Harmonogram szkolny

LUTY 2020

Scroll to top