11-02-2020

Walentynki - Dzień Przyjaźni

Napisane przez: Dominika Jabłońska
Walentynki - Dzień Przyjaźni fot. Dominika Jabłońska
„Przyjacielu, jeśli będzie ci dane żyć sto lat, to ja chciałbym żyć sto lat minus jeden dzień, abym nie musiał żyć ani jednego dnia bez ciebie.”
Alan Alexander Milne, Kubuś Puchatek

We wtorek, 11 lutego 2020 roku, świetliczaki zapoznały się z treścią bajek terapeutycznych: Bajka o dwóch ołówkach oraz Andy i jego przyjaciel. Na podstawie ich treści dzieci dowiedziały się, że przyjaźń łączy ludzi mimo różnic w wyglądzie, przekonaniach czy zainteresowaniach.

Wrażliwość ludzi na drugiego człowieka jest kluczem do zawierania przyjaźni a gotowość do niesienia pomocy oraz wsparcie i wdzięczność, cementują tę relację. Podczas zajęć „Walentynki - Dzień Przyjaźni”, podopieczni świetlicy wyjaśniali również przysłowia dotyczące przyjaźni oraz opowiadali o swoim najlepszym przyjacielu/przyjaciółce na forum grupy. Podawali skojarzenia do słowa „walentynki” a także poszukiwali odpowiedzi na pytanie: „Jaką wartość odgrywa miłość i przyjaźń w życiu ludzi?”. Poza tym, nasze dzieci, przygotowały jako element dekoracji świetlicy, duże czerwone serce z cechami dobrego przyjaciela i wykonały laurki w kształcie serduszka dla najbliższych im osób.

Ilość odsłon: 1268 Ostatnio zmieniany: 12-06-2020