31-10-2023

Owocowe szaszłyki

Napisane przez: Dominika Jabłońska

Pierwsze świetlicowe warsztaty kulinarne w nowym roku szkolnym już za nami. W ramach omawiania bloku tematycznego „Witaminki z sadów i ogrodów, czyli kilka słów o zdrowym odżywianiu”, uczennice klas II przygotowały owocowe szaszłyki. Na talerzach pojawiły się świeże gruszki, winogrona, mandarynki, śliwki, maliny, kiwi i banany.

Dziewczynki na widok tak smakowitych owoców, miały uśmiechy od ucha do ucha i ochoczo zabrały się do pracy. Samodzielnie myły owoce, obierały, kroiły i nadziewały na patyczki, tworząc tym samym pyszne szaszłyki.

Degustacja była udana i bezpieczeństwo również zapewnione. Przygotowanie deseru dało dzieciom wiele satysfakcji jednocześnie uświadamiając, jak ważną rolę odgrywają witaminy we właściwym funkcjonowaniu organizmu.

Ilość odsłon: 155 Ostatnio zmieniany: 31-10-2023
Scroll to top