"Sport uczy jak wygrywać; sport uczy jak przegrywać; sport uczy jak żyć..."
E. Hemingway

Cele zajęć sportowych w naszej szkole:

• aktywizowanie do wyboru i systematycznego uprawiania form aktywności ruchowej zgodnych z predyspozycjami i zainteresowaniami;
  • ukazywanie walorów rekreacyjnych różnych form aktywności fizycznej wdrażanie do aktywnego wypoczynku i rekreacji rodzinnej;
  • egzekwowanie rzetelności i uczciwości w wykonywaniu działań;
  • rozwijanie umiejętności współdziałania z partnerem i w zespole;
  • wdrażanie do przestrzegania zasady "fair play "i kultury kibicowania;
  • kształtowanie aktywności w samodzielnej organizacji czasu wolnego;
  • rozwijanie śmiałości ,odwagi;
  • stwarzanie okazji do przeżywania radości i satysfakcji;
  • eksponowanie osiągnięć ucznia na konkursach i zawodach sportowych;
  • zachęcanie do spędzanie na sportowo wolnego czasu.

21 września uczniowie klas pierwszych uczestniczyli w "Jesiennych wyścigach rzędów", czyli tym samym na sportowo przywitali jesień. Pierwszaki mogły wykazać się zdolnościami tanecznymi podczas rozgrzewki, a potem niesamowitą sprawnością fizyczną wykonując trudne zadania ruchowe. Już tradycją w naszej szkole jest, że na koniec jesiennych wyścigów rzędów  przedstawiciele klas sadzą drzewka na skarpie boiska szkolnego. W tym roku skarpę wzbogaciliśmy o 2 jodły kaukaskie.

W czwartek 10 maja reprezentacje z klas 4. i 5. naszej szkoły wzięły udział w eliminacjach szkolnej ligi rugby tag.

Rywalizacja była bardzo zacięta.

W zmaganiach na boisku Budowlanych Łódź uczestniczyło kilkanaście szkół.

Duży sukces odnieśli nasi uczniowie z klasy 5a, którzy zajęli w turnieju II miejsce i awansowali do następnego etapu rozgrywek.

1 czerwca - niespodziankowo, sportowo i smacznie w klasach 3.
Oj co to był za dzień!
Uczniowie klas 3 DZIEŃ DZIECKA świętowali na sportowo.
Po krótkiej, intensywnej i obowiązkowej rozgrzewce wzięli udział w wyścigach rzędów. Klasy rywalizowały w zadaniach sprawdzających ich szybkość, zwinność, dokładność i precyzyjność ruchu.

W piątek dziewiątego października uczniowie naszej szkoły wzięli udział w zawodach z rugby tag. Zmagania w tej dyscyplinie sportu odbyły się na stadionie Budowlani Łódź. W sportowej rywalizacji wystartowały reprezentacje klas czwartych i piątych kilku łódzkich i ozorkowskich szkół.

Bardzo duży sukces odnieśli nasi uczniowie z klasy  Va.  Wygrali oni swoją grupę eliminacyjną i podobnie jak rok temu, awansowali do finału wojewódzkiego, który odbędzie się w Bełchatowie.

Gratulujemy!!!!!!! cool

W okresie pandemii szukamy nowych rozwiązań na lekcje wychowania fizycznego. We wrześniu pogoda sprzyjała w związku z czym postanowiliśmy spróbować swoich sił w marszu z kijkami nordic walking.

Po krótkiej nauce techniki chodu ruszyliśmy w teren. Tempo nadawała prowadząca nauczycielka wychowania fizycznego p. Monika.

Jak na pierwsze zajęcia trasa była dość daleka ale wszyscy daliśmy radę. Ustaliliśmy, że będziemy powtarzać takie lekcje.

W miniony czwartek (24 września) uczniowie klas pierwszych uczestniczyli w jesiennych wyścigach rzędów. To już taka tradycja w Naszej szkole.

W tym roku ze względu na pandemię nie zaprosiliśmy do rywalizacji sportowej przedszkolaków z zaprzyjaźnionych przedszkoli.

Tego dnia pogoda dopisała. Uczniowie wspaniale wykonywali polecone zadania, które nie należały do najłatwiejszych. Otóż pierwszy raz na zakończenie sportowej zabawy klasy wkopały na szkolnej skarpie swoje drzewka. Jednocześnie obiecały, że będą się tymi drzewkami opiekować. Trzeba przyznać, że z posadzeniem drzewek poradziły sobie pierwszaki rewelacyjnie. Niektórzy z nich w przyszłości mogą być dobrymi ogrodnikami.

W czwartek, 5 marca 2020 r., w Hali Sportowej przy ulicy Ks. Skorupki 21 odbyły się po raz pierwszy Mistrzostwa Łodzi Szkół Podstawowych w przeciąganiu liny. Patronat nad imprezą objęła Pani Prezydent Łodzi Hanna Zdanowska. Naszą szkołę reprezentowało 19 uczniów z klas II-VIII. Spisali się oni znakomicie, zajmując wysokie lokaty. Walczyli nie tylko z przeciwnikami, ale niejednokrotnie z samymi sobą.