"Sport uczy jak wygrywać; sport uczy jak przegrywać; sport uczy jak żyć..."
E. Hemingway

Cele zajęć sportowych w naszej szkole:

• aktywizowanie do wyboru i systematycznego uprawiania form aktywności ruchowej zgodnych z predyspozycjami i zainteresowaniami;
  • ukazywanie walorów rekreacyjnych różnych form aktywności fizycznej wdrażanie do aktywnego wypoczynku i rekreacji rodzinnej;
  • egzekwowanie rzetelności i uczciwości w wykonywaniu działań;
  • rozwijanie umiejętności współdziałania z partnerem i w zespole;
  • wdrażanie do przestrzegania zasady "fair play "i kultury kibicowania;
  • kształtowanie aktywności w samodzielnej organizacji czasu wolnego;
  • rozwijanie śmiałości ,odwagi;
  • stwarzanie okazji do przeżywania radości i satysfakcji;
  • eksponowanie osiągnięć ucznia na konkursach i zawodach sportowych;
  • zachęcanie do spędzanie na sportowo wolnego czasu.

W niedzielę - 20 maja 2018 r. odbył się Mały Bieg Piotrkowską. Nas też nie mogło tam zabraknąć! Wśród 1500 dzieciaków województwa łódzkiego znalazło się 26 uczniów naszej szkoły. Uczestnicy mieli do przebiegnięcia dystans 800 lub 900 m, w zależności od wieku. Wszyscy dzielnie pokonali swoje dystanse, ciesząc się, że mogli w ten sposób pomóc podopiecznym Fundacji Gajusz.

Mamy tylko nadzieję, że w przyszłym roku będzie nas więcej i więcej... i więcej...

16 maja 2018 r. uczniowie klas III i IV wzięli udział w czwórboju lekkoatletycznym zorganizowanym przez SP 55 w Łodzi. Nasi młodzi sportowcy, w upale, sprawdzali się w czterech konkurencjach - biegu na 40 m, rzucie piłeczka palantową, skoku w dal oraz biegu długim na dystansie 600 m. Największy sukces odniosła uczennica klasy 4 a - Rozalia Zakosztowicz zajmując III miejsce w rzucie piłeczką palantową, oddając rzut na odległość 24,5 m.

Ogromne gratulacje dla wszystkich Naszych Małych Lekkoatletów!

11 maja 2017 r. zakończyliśmy szkolny turniej gry w "dwa ognie usportowione". Adresatami turnieju byli uczniowie klas II i III naszej szkoły. Klasy rozegrały turniej systemem "każdy z każdym". Mecze były bardzo wyrównane i wzbudzały wiele sportowych emocji. Uczniowie doskonale chwytali piłki przeciwnika i celnie je rzucali zdobywając punkty dla swoich drużyn. Oto wyniki rozgrywek:

Turniej piłkarski pod nazwą "Piłka, bramka, gooool!", który odbył się w minioną środę - 12 kwietnia 2017 r., był ostatnią z sześciu konkurencji wchodzących w skład "Sześcioboju Drużynowego" o Puchar Dyrektora MOSiR. Reprezentacja naszej szkoły rywalizowała z sześcioma szkołami i w efekcie zajęła III miejsce. Szczegółowa klasyfikacja.

Turniej "Piłka, bramka, gooool!" był ostatnią z sześciu konkurencji i po jej zakończeniu nastąpiła uroczysta dekoracja uczestników. W całym turnieju nasza drużyna ustąpiła miejsca tylko drużynom z - SP nr 19 i SP nr 35 i w efekcie  klasyfikacji końcowej zajęliśmy III miejsce. Medale i puchary wręczała zawodnikom Pani Iwona Safianowska - Zastępca Dyrektora Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji.

Gratulujemy NASZYN ZAWODNIKOM i ich TRENEROWI i życzymy dalszych sukcesów!

W czwartek - 6 kwietnia 2017 r. - uczniowie klas I-III, wzięli udział w I Wielkanocnych Wyścigach Rzędów pod hasłem "Zabawa z jajem". Podstawowym przyborem wyścigów była oczywiście piłka do rugby i styropianowe jaja różnej wielkości. Było trudno, było inaczej, ale przede wszystkim było sportowo i zabawnie, a emocje jak zwykle sięgały zenitu. Zobaczcie zresztą sami!

Na początku marca w Szkole Podstawowej nr 55 czterdziestka naszych uczniów z klas I-IV wywalczyła awans do ćwierćfinału w grach i zabawach ruchowych. 20 marca będziemy walczyć o półfinał w tej fantastycznej sportowej imprezie. Trzymajcie kciuki!

W środę 15 marca reprezentacja naszej szkoły rywalizowała w dziesięciu konkurencjach wyścigów rzędów pod nazwą "Kto pierwszy ten lepszy". W klasyfikacji końcowej zawodów zajęliśmy III miejsce.

Po pięciu rozegranych konkurencjach sześcioboju jesteśmy także na III pozycji. Przed nami są jeszcze zawody piłki nożnej i szansa na jeszcze lepsze miejsce w ogólnej klasyfikacji. Trzymajcie kciuki!

LISTOPAD 2018