"Sport uczy jak wygrywać; sport uczy jak przegrywać; sport uczy jak żyć..."
E. Hemingway

Cele zajęć sportowych w naszej szkole:


  • aktywizowanie do wyboru i systematycznego uprawiania form aktywności ruchowej zgodnych z predyspozycjami i zainteresowaniami;
  • ukazywanie walorów rekreacyjnych różnych form aktywności fizycznej wdrażanie do aktywnego wypoczynku i rekreacji rodzinnej;
  • egzekwowanie rzetelności i uczciwości w wykonywaniu działań;
  • rozwijanie umiejętności współdziałania z partnerem i w zespole;
  • wdrażanie do przestrzegania zasady "fair play "i kultury kibicowania;
  • kształtowanie aktywności w samodzielnej organizacji czasu wolnego;
  • rozwijanie śmiałości ,odwagi;
  • stwarzanie okazji do przeżywania radości i satysfakcji;
  • eksponowanie osiągnięć ucznia na konkursach i zawodach sportowych;
  • zachęcanie do spędzanie na sportowo wolnego czasu.

We wtorek 28 listopada w Hali Społem Łódź odbył się finałowy turniej MLRT. Startowaliśmy w nim w kategorii klas IV i VII. W obydwu zajęliśmy VI miejsca. Najlepszymi zawodnikami z naszych uczniów, którzy zostali wybrani przez organizatora zostali: Janek Nowicki z klasy 4b i Jakub Zajączkowski z klasy 7a.

Gratulujemy!!!

Uczniowie klasy 5b w miniony wtorek tj. 21 listopada 2023 r. przysporzyli nam nie lada pozytywnych emocji  ostatecznie plasując się na 2 miejscu turnieju Anilana Handball Kids organizowanym przez Klub Sportowy "Anilana".

Reprezentacja złożona z uczniów naszej szkoły, po kilku tygodniach treningu, uczestniczyła w ostatnim okresie w dwóch turniejach rugby.

24 października i  8 listopada rozgrywaliśmy mecze w zawodach Małej Ligi Rugby Tag i Szkolnej Ligi Rugby Tag. Uczniowie z klas czwartych i siódmych rywalizowali o awans i jak najlepsze miejsce w klasyfikacji zespołowej. Rywalizacja jak zawsze była bardzo zacięta, ale przeprowadzana w duchu fair play.

24 października uczniowie klas 4 i 5 wzięli udział w turnieju piłki ręcznej w ramach programu Anilana Handball Kids. Turniej tradycyjnie odbył się w hali " Anilana" w Łodzi na ulicy Sobolowej. Naszą szkołę reprezentowali następujący uczniowie: Dominik Koterba, Alan Jabłoński, Jan Sobierski, Stanisław Miller, Artur Gudas, Franciszek Łapiński. Turniej rozgrywany był w systemie każdy z każdym.

11-10-2023

Rugby tag

W środę czwartego października nasze dodatkowe zajęcia z rugby tag poprowadził, po raz drugi w tym roku szkolnym, specjalista od przygotowania motorycznego w klubie Budowlanych Łódź – Dominik Fortuna. Nawiązał bardzo dobry kontakt z dziećmi. Ciekawie i profesjonalnie poprowadził rozgrzewkę i ćwiczenia motoryczne z piłkami. Umiejętnie wyjaśniał dzieciom elementy techniczne i przepisy rugby oraz możliwości zachowania się na boisku podczas gry w rugby tag.

Hala, halo.....możecie wierzyć, albo nie, ale 14 września 2023 r. reprezentacji klas 4 zabrakło 1 punktu do zwycięstwa w pierwszym łódzkim turnieju "Piłka ręczna na orlikach".

W ostatnim dniu szkoły i nasza drużyna rugby tag dostała po długim oczekiwaniu obiecane medale i puchar za zdobycie I miejsca w zawodach wojewódzkich. Uroczystej dekoracji dokonały Panie Dyrektor: Małgorzata Zwolińska i Maria Błaszczyk.

Gratulujemy Wam jeszcze raz osiągniętego sukcesu!!!!

Strona 1 z 20
Scroll to top