"Sport uczy jak wygrywać; sport uczy jak przegrywać; sport uczy jak żyć..."
E. Hemingway

Cele zajęć sportowych w naszej szkole:


  • aktywizowanie do wyboru i systematycznego uprawiania form aktywności ruchowej zgodnych z predyspozycjami i zainteresowaniami;
  • ukazywanie walorów rekreacyjnych różnych form aktywności fizycznej wdrażanie do aktywnego wypoczynku i rekreacji rodzinnej;
  • egzekwowanie rzetelności i uczciwości w wykonywaniu działań;
  • rozwijanie umiejętności współdziałania z partnerem i w zespole;
  • wdrażanie do przestrzegania zasady "fair play "i kultury kibicowania;
  • kształtowanie aktywności w samodzielnej organizacji czasu wolnego;
  • rozwijanie śmiałości ,odwagi;
  • stwarzanie okazji do przeżywania radości i satysfakcji;
  • eksponowanie osiągnięć ucznia na konkursach i zawodach sportowych;
  • zachęcanie do spędzanie na sportowo wolnego czasu.

17-06-2024

Dzień sportu

17 czerwca 2024 roku uczniowie klas I-III uczestniczyli w Szkolnym Dniu Sportu. Tradycyjnie po wspólnej rozgrzewce przedstawiciele klas wzięli udział w następujących konkurencjach: bieg sztafetowy w Parku Staromiejskim, wyścigi rzędów, przeciąganie liny, strzały piłki na pustą bramkę, strzały piłki kijem do unihokeja na pustą bramkę, rzuty poduszką z klęku.

W środę 12 czerwca 11 uczniów Naszej szkoły   uczestniczyło w pierwszym Łódzkim Festiwalu Piłki Ręcznej. W festiwalu wzięło udział 450 uczniów z łódzkich szkół podstawowych. Organizatorem imprezy był Uczniowski Klub Sportowy " Anilana". Wydarzenie odbyło się w otoczeniu Sport Areny. Podczas festiwalu uczestniczyliśmy w szeregu gier, zabaw i próbach sprawnościowych związanych z piłką ręczną.

W czwartek 29.02 zajęcia z uczniami klas 7. poprowadzili trenerzy z klubu Budowlani Łódź pod kierunkiem Oficera Regionalnego z Rugby – Michała Królikowskiego.

We wtorek 28 listopada w Hali Społem Łódź odbył się finałowy turniej MLRT. Startowaliśmy w nim w kategorii klas IV i VII. W obydwu zajęliśmy VI miejsca. Najlepszymi zawodnikami z naszych uczniów, którzy zostali wybrani przez organizatora zostali: Janek Nowicki z klasy 4b i Jakub Zajączkowski z klasy 7a.

Gratulujemy!!!

Uczniowie klasy 5b w miniony wtorek tj. 21 listopada 2023 r. przysporzyli nam nie lada pozytywnych emocji  ostatecznie plasując się na 2 miejscu turnieju Anilana Handball Kids organizowanym przez Klub Sportowy "Anilana".

Reprezentacja złożona z uczniów naszej szkoły, po kilku tygodniach treningu, uczestniczyła w ostatnim okresie w dwóch turniejach rugby.

24 października i  8 listopada rozgrywaliśmy mecze w zawodach Małej Ligi Rugby Tag i Szkolnej Ligi Rugby Tag. Uczniowie z klas czwartych i siódmych rywalizowali o awans i jak najlepsze miejsce w klasyfikacji zespołowej. Rywalizacja jak zawsze była bardzo zacięta, ale przeprowadzana w duchu fair play.

24 października uczniowie klas 4 i 5 wzięli udział w turnieju piłki ręcznej w ramach programu Anilana Handball Kids. Turniej tradycyjnie odbył się w hali " Anilana" w Łodzi na ulicy Sobolowej. Naszą szkołę reprezentowali następujący uczniowie: Dominik Koterba, Alan Jabłoński, Jan Sobierski, Stanisław Miller, Artur Gudas, Franciszek Łapiński. Turniej rozgrywany był w systemie każdy z każdym.

Strona 1 z 20
Scroll to top