19-06-2023

Ogólnopolski Finał Szkolnej Ligi Rugby Tag

Napisane przez: Jerzy Kowalczyk

W Łodzi na STADIONIE ŁKS IM. WŁADYSŁAWA KRÓLA 17 czerwca br. rozegrano kolejny Wielki Finał Szkolnej Ligi Rugby Tag, imprezy współfinansowanej przez Ministerstwo Sportu i Turystyki, a organizowanej przez Polski Związek Rugby.

Dla dzieci ten sport jest idealny, dlatego, że jest połączeniem fizyczności, a także sprawności umysłowej. Rugby tag to również ciągła adaptacja do zmian, a przede wszystkim wspaniała zabawa, a także sport kształtujący sprawność sportową. Pozwala na kształtowanie dzieci i młodzieży poprzez ich rozwój ogólny, naukę panowania nad piłką, poruszania się z nią, a co najważniejsze stwarza szanse na prawidłowy rozwój psychofizyczny i kształtuje całożyciową dbałość o aktywność fizyczną.

Dlatego też jesteśmy bardzo zadowoleni, że nasza drużyna po wygraniu eliminacji oraz po zajęciu I miejsca w Finałach Wojewódzkich zagrała w tym finale.

Po zaciętych meczach, zajęliśmy II miejsce w grupie eliminacyjnej przegrywając tylko jeden mecz z Kasinką Małą. Następnie grając o miejsce 4-6 zajęliśmy ostatecznie V miejsce w Polsce w tych rozgrywkach.

 Gratulujemy!!!!

 Nasza reprezentacja z klas VI występowała w następującym składzie:

Maria Markiewicz VIb

Wiktoria Kunikowska VIa

Jakub Zajączkowski VIa

Ivan Nikoliuk VIa

Palonyi Hlib VIa

Maksym Drewniakowski VIa

Jakub Śledziona VIb

Alan Dąbrowski VIb

 Poniżej przedstawiam końcową klasyfikację Finału Szkolnej Ligi Rugby Tag.

KLASY VI;

 1. SP Sobolewo
 2. SP Kasinka Mała
 3. SP Kłoczew
 4. SP 1 Rumia
 5. SP 45 Łódź
 6. SP 17 Chorzów
 7. SP Strzała
 8. SP Mieszków
 9. SP Szczytno
 10. SP 14 Lublin
 11. SP 14 Bydgoszcz
 12. SP Zakon Pijarów Rzeszów
 13. SP ZS Kietrz

Ilość odsłon: 528 Ostatnio zmieniany: 20-06-2023
Scroll to top