01-05-2013

Nowi czytelnicy naszej biblioteki!

Napisała:

W piątek – 26 kwietnia – bibliotekę szkolną tłumnie odwiedzili uczniowie klas pierwszych.  Od tego dnia mogą oni wypożyczać samodzielnie książki.  Ale zanim wybrali swoje pierwsze lektury, zostali zaproszeni do biblioteki na lekcje, podczas których  poznali zasady korzystania z biblioteki i dowiedzieli się dlaczego należy szanować książki.

Podczas piątkowej uroczystości pasowania na czytelników pierwszaki mogły się wykazać znajomością  alfabetu. Sprawdziły tą umiejętność uczennice klasy V b, zadając uczniom klas I zagadki. Nowi czytelnicy znakomicie  radzili sobie z rozpoznawaniem postaci z bajek , nauczyli się także dwuwiersza o poszanowaniu książek.  Po złożeniu ślubowania uczniowie klas pierwszych otrzymali w prezencie zakładki do książek, wykonane przez starszych kolegów.

Obecna na uroczystości Pani Dyrektor pogratulowała uczniom wspaniałej wiedzy i zachęcała ich do częstego sięgania po książki.

 

Ilość odsłon: 3012 Ostatnio zmieniany: 08-05-2013
Scroll to top