05-06-2011

X Ogólnopolski Tydzień Czytania Dzieciom w naszej Szkole

W dniach: 30 maja - 3 czerwca 2011 roku zaprosiliśmy wszystkie klasy do czytelni naszej szkolnej biblioteki na spotkania z ciekawymi książkami

w interpretacji zagorzałych czytelniczek: p. A. Otto - Dutki, p. B. Myszkowskiej, p. J. Psui, p. A. Atemborskiej, p. J. Gołaszewskiej, p. J. Lesiak, p. M. Bienias oraz p. J. Kamińskiej - bibliotekarki z zaprzyjaźnionej z nami Miejskiej Biblioteki Publicznej przy ul. Bojowników Getta Warszawskiego 7. Uczniowie z uwagą, zainteresowaniem, a niejednokrotnie i gromkim śmiechem wysłuchali fragmentów naszych propozycji na wakacyjne lektury, chętnie dzielili się refleksjami na ich temat, obejrzeli teledysk promujący kampanię społeczną "Cała Polska czyta dzieciom" oraz wystawę książek cieszących się popularnością wśród czytelników naszej i wyżej wspomnianej biblioteki publicznej, a w prezencie otrzymali zakładki i materiały informacyjne na temat kampanii CPCD.
Bardzo serdecznie dziękuję wszystkim uczestnikom Tygodnia Czytania Dzieciom w naszej Szkole, i tym Czytającym i tym Słuchającym. Ta szczególna atmosfera, w jakiej spotkaliśmy się wówczas z książką, i z sobą nawzajem, na pewno na długo pozostanie w naszej pamięci.

Nauczyciel bibliotekarz
Magdalena Bienias