17-03-2015

Nabór do klasy I gimnazjum w roku szkolnym 2015/16

2 marca 2015 r. rozpoczęła się elektroniczna rekrutacja do klas pierwszych gimnazjów na rok szkolny 2015/2016, która będzie trwała do 31 marca 2015r.

Zalogowanie się do systemu będzie możliwe po wpisaniu adresu:

Kandydaci do gimnazjów przyjmowani są na podstawie:

1. ZGŁOSZENIA – do gimnazjum, w obwodzie którego kandydat mieszka przyjęty jest on z urzędu (dostarczenie zgłoszenia do gimnazjum jest równoznaczne z przyjęciem ucznia).
2. WNIOSKU – do gimnazjum spoza obwodu kandydaci mogą być przyjęci, jeżeli dane gimnazjum dysponuje wolnymi miejscami i kandydat spełnia kryteria zawarte w statucie danego gimnazjum.
3. SKIEROWANIA – dotyczy uczniów z orzeczeniem o potrzebie kształcenia specjalnego ubiegających się o przyjęcie do oddziałów integracyjnych (skierowania wydaje je organ prowadzący na wniosek rodziców, uczniowie ci nie uczestniczą w elektronicznej rekrutacji. Podanie o przyjęcie ucznia do oddziału integracyjnego wraz z orzeczeniem o potrzebie kształcenia specjalnego składa się w kancelarii Wydziału Edukacji przy ul Krzemienieckiej 2b).

ZGŁOSZENIE wyboru gimnazjum, w obwodzie którego kandydat mieszka lub WNIOSEK w przypadku ubiegania się o przyjęcie do gimnazjum spoza obwodu – należy wypełnić w systemie elektronicznego naboru, wydrukować, podpisać i złożyć w dniach 02.03-31.03.2015r. zgodnie z wyborem (albo w gimnazjum obwodowym, albo w gimnazjum I preferencji spoza obwodu) dołączając inne dokumenty wymagane przez gimnazjum.

PODANIE O PRZYJĘCIE DO ODDZIAŁU INTEGRACYJNEGO - można pobrać w gimnazjum, z systemu elektronicznego naboru lub ze strony internetowej UMŁ:

Informację dotyczącą innych dokumentów wymaganych przez gimnazjum można znaleźć na stronie internetowej wybranego gimnazjum lub w systemie elektronicznego naboru w regulaminie naboru danego gimnazjum.
W postępowaniu rekrutacyjnym do gimnazjum integracyjnego lub oddziału integracyjnego w gimnazjum ogólnodostępnym, w przypadku kandydatów nieposiadających orzeczenia o potrzebie kształcenia specjalnego stosuje się zasady takie same, jak w przypadku rekrutacji do oddziału ogólnodostępnego.

Kryteria przyjęcia kandydatów spoza obwodu gimnazjum:
1. Przyjęcie kandydata do klasy pierwszej gimnazjum na rok szkolny 2015/2016 zamieszkałego poza obwodem danego gimnazjum odbywa się na podstawie kryteriów ustalonych przez każde z gimnazjów.
2. Rekrutacja kandydata do klasy pierwszej sportowej, klasy dwujęzycznej na rok szkolny 2015/2016 prowadzona będzie z uwzględnieniem kryteriów ustalonych przez gimnazjum.
3. Do końca lutego 2015r. kryteria gimnazjów oraz sposób przeliczania ich na punkty będą udostępnione dla rodziców w statutach na stronach internetowych gimnazjów.
4. Kryteria te będą też widoczne dla rodziców w systemie elektronicznego naboru do szkół od 02.03. do 31.03.2015r.

Zasady postępowania rekrutacyjnego w roku szkolnym 2015/2016

Harmonogram

Szczegółowe informacje dotyczące naboru do publicznych szkół podstawowych prowadzonych przez Miasto Łódź znajdziecie Państwo na stronie Urzędu Miasta

Ilość odsłon: 3370 Ostatnio zmieniany: 02-04-2015