20-11-2018

Uroczysty apel z okazji 100. rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości

Napisał:

W dniu 9 listopada odbyła się w naszej szkole uroczysta akademia z okazji bardzo doniosłego święta - 100. rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości.

Narratorzy wprowadzili nas w historyczne realia - najpierw utraty, następnie - odzyskania niepodległości przez naszą ojczyznę. Całość przeplatana była przepięknymi i poruszającymi deklamacjami najpiękniejszych polskich wierszy patriotycznych w wykonaniu laureatów konkursu recytatorskiego  "Ojczyzna w poezji". Gromko zabrzmiały pieśni legionowe w wykonaniu szkolnego chóru. Na koniec wszyscy złożyli życzenia naszej wolnej i niepodległej ojczyźnie. Było podniośle, wzruszająco, ale jednocześnie radośnie i optymistycznie.

Ilość odsłon: 1725 Ostatnio zmieniany: 20-11-2018
Scroll to top