19-11-2018

Wielkie poruszenie - w teatrze mnożenie

Napisane przez: Miłosz Gliński
Wielkie poruszenie - w teatrze mnożenie fot. Miłosz Gliński

W poniedziałek, 19 listopada 2018 r., dziesiątka uczniów z klasy IV b wzięła udział w akcji "Wielkie poruszenie - w teatrze mnożenie" w ramach XVI Europejskiego Tygodnia Świadomości Dysleksji. Wydarzenie miało charakter gry terenowej organizowanej przez Łódzki Oddział Polskiego Towarzystwa Dysleksji, Teatr Lalek Arlekin oraz wszystkie poradnie psychologiczno-pedagogiczne działające na terenie naszego miasta.

Zadaniem reprezentantów każdej szkoły podstawowej było ułożenie matematycznego scenariusza poprzez prawidłowe wykonanie zadań utrwalających tabliczkę mnożenia. Zabawy przygotowane przez organizatorów pokazały, że ucząc się matematyki, można wykorzystać wszystkie zmysły, a także ruch całego ciała. Wszystkie wyzwania, z którymi się zmierzyli uczniowie, miały miejsce w pomieszczeniach teatru, które dostępne są wyłącznie nielicznym. Podczas wizyty czekał ich również słodki poczęstunek ,a także uroczyste wręczenie nagród. To była świetna zabawa!

Ilość odsłon: 1646 Ostatnio zmieniany: 12-06-2020