25-03-2020

Komunikat Dyrektora Szkoły dnia 25.03.2020 r.

Już wiadomo, że co najmniej do Świąt nie zobaczymy się.

Minister Edukacji Narodowej wprowadził też nowe zasady funkcjonowania szkół. https://www.gov.pl/web/edukacja/ksztalcenie-na-odleglosc--nowe-regulacje-prawne

Aby dobrze i mądrze wykorzystać ten czas pozostania w domach proponujemy następujące zasady:

1. Podstawowym dla całej szkoły narzędziem i drogą komunikacji z wychowawcą i wszystkimi nauczycielami pozostaje dziennik elektroniczny Librus.
  2. Poprzez dziennik Librus przesyłane będą materiały edukacyjne do pracy domu.
  3. Dodatkowym narzędziem może być Office 365, a w klasach starszych  Skype, Messenger.
  4. Realizowana będzie podstawa programowa w oparciu o zmodyfikowane i dostosowane do nowych warunków programy nauczania.
  5. Kształceniem kierować będą nauczyciele danego przedmiotu.
  6. W przypadku trudności technicznych w odbiorze materiałów elektronicznych należy zgłosić sprawę wychowawcy lub do sekretariatu szkoły 42 616 01 53.
  7. Wychowawcy klas I-III komunikują się bezpośrednio z rodzicami/uczniami. Organizują kształcenie uczniów zgodnie podstawą programową, podają terminy konsultacji, organizują – w razie potrzeby – dodatkową pomoc i wsparcie.
  8. Od 26.03.2020 r. zmieniony zostaje plan lekcji klas 4 - 8.
  9. Plan lekcji obejmuje tylko wybrane przedmioty: j. polski, j. angielski, matematykę oraz
    w ograniczone do jednej godziny tygodniowo: j. niemiecki, przyroda, biologia, historię, WOS, fizyka, chemia.
  10. Lekcje w/w przedmiotów organizowane będą w oparciu o „papierowe” podręczniki
    i ćwiczenia oraz zasoby edukacyjne Internetu.
  11. Oczekujemy, że uczniowie pracować będą zgodnie z zaproponowanym planem w godzinach przedpołudniowych. Możliwa jest oczywiście praca w innym dogodnym czasie. Zadania do lekcji będą przekazane nie później niż danego dnia do godz. 8.
  12. Obowiązkowe lekcje zgodne z planem proponujemy w godz. 9-12. W tym czasie wszyscy nauczyciele zapewniają konsultacje i są dostępni dla uczniów.
  13. Dodatkowo nauczyciele są dostępni dla uczniów i rodziców: poniedziałki, środy w godz. 8-9 oraz czwartki w godz. 15-17 albo w innym uzgodnionym z nauczycielem czasie.
  14. Uczniowie powinni w dowolnym czasie będą korzystać z materiałów do pozostałych przedmiotów, które nie zostały ujęte w planie lekcji: informatyka, muzyka, plastyka, technika, religia, etyka, wf., wdżr, doradztwo zawodowe.
  15. Materiały do w/w przedmiotów zostaną przedstawione z zbiorczym zestawieniu i przesłane poprzez Librus oraz umieszczone na stronie internetowej szkoły. Będą aktualizowane. Mają charakter materiałów do wyboru według zainteresowań uczniów.
  16. O sposobie sprawdzania pracy uczniów oraz oceniania decyduje i informuje wychowawca
    w klasach 1-3, a w klasach 4- 8 nauczyciel przedmiotów ujętych w planie lekcji.
  17. Rozliczenia/nagrodzenia aktywności w zakresie przedmiotów spoza planu (plastyka, muzyka itd.) dokonuje wychowawca klasy.
  18. Nastawiamy się na zmobilizowanie uczniów do nauki, pokazanie możliwości rozwoju zainteresowań, rozwijanie umiejętności informatycznych, dawanie informacji zwrotnej
    o wykonanej pracy.
  19. Pedagog i psycholog szkolny zapewnią konsultacje, porady, ale także pomoc we wszystkich sprawach, które zostaną zasygnalizowane.

Ważne jest dla nas utrzymanie kontaktu i relacji, wzajemna pomoc oraz zrozumienie w tej wyjątkowej sytuacji. Pierwsze dwa tygodnie dowiodły, że jest to możliwe i za co wszystkim: Rodzicom, Uczniom, Nauczycielom dziękuję.

Szczególne zadanie przed rodzicami uczniów klas 1-4, którzy zapewne wkładają dużo czasu w pomoc swym dzieciom i są dla nich domowymi nauczycielami.

Ilość odsłon: 873 Ostatnio zmieniany: 25-03-2020