13-02-2022

Ferie zimowe

Drodzy Uczniowie,

życzymy Wam, abyście w ferie:

odpoczęli,

bawili się

oraz

realizowali swoje pasje.

Animacja wykonana przez Natalię Bienias z klasy 7C

Chcielibyśmy także, żebyście po ich zakończeniu wrócili do szkoły pełni energii i zdrowi, więc pamiętajcie o podstawowych zasadach bezpieczeństwa, o których przypominają funkcjonariusze z Komendy Miejskiej Policji w Łodzi:

  • Informujcie rodziców lub opiekunów o tym dokąd idziecie, z kim będziecie przebywać. Bądźcie w kontakcie ze swoimi opiekunami. Nie oddalajcie się z miejsca zabawy bez ich wiedzy!
  • Wracajcie do domu o ustalonej porze – jeszcze przed zapadnięciem zmroku.
  • Dbajcie o to, aby być widocznymi na drodze. Zawsze noście przy ubraniu, bądź plecaku elementy odblaskowe – pamiętajcie, że w okresie zimowym wcześniej zapada zmrok!
  • Wychodząc na zewnątrz, ubierajcie się stosownie do pogody (pamiętajcie o czapce, szaliku i rękawiczkach).
  • Koniecznie po powrocie do domu umyjcie ręce – nie zapominajcie o obostrzeniach związanych z okresem pandemii (noście maseczki zasłaniające usta i nos w miejscach wyznaczonych).
  • Nie wchodźcie na zamarznięte zbiorniki ani cieki wodne. Do ślizgania się wybierajcie tylko profesjonalne lodowiska.
  • W trakcie zimowego wypoczynku rodzice mogą pozwolić Wam na większą swobodę czasową związaną z korzystaniem z zasobów Internetu. Surfowanie w sieci to świetna zabawa, jednak nie zapominajcie, że w cyberprzestrzeni istnieje wiele zagrożeń. Chrońcie informacje dotyczące was oraz waszych bliskich.

 

Zachęcamy do zapoznania się z Poradnikiem bezpiecznego wypoczynku – publikacją MEiN, która zawiera aktualne informacje dla organizatorów, rodziców i uczestników wypoczynku.

 

Ilość odsłon: 215 Ostatnio zmieniany: 14-02-2022
Scroll to top