15-04-2022

Kartka świąteczna dla Ukrainy

W sobotę 9 kwietnia 2022 r. w naszej szkole odbyło się uroczyste podsumowanie inicjatywy łódzkich szkół SP 45, SP 56, SP 120 – Kartka świąteczna dla Ukrainy.  

Głównym założeniem tego działania było duchowe wsparcie w okresie świątecznym walczących z reżimem putinowskim Ukraińców.  

Uczniowie, pod opieka swoich nauczycielek (p. Karoliny Politowskiej z SP45, p. Magdaleny Frankowskiej z SP56 i p. Magdaleny Kwiatkowskiej z SP120) wykonali piękne wielkanocne kartki, wyrażając w ten sposób swoją solidarność, przekazując radość i otuchę dla żołnierzy i mieszkańców Ukrainy a następnie przywieźli je do naszej szkoły.   

Tutaj wspólnie wykonaliśmy dużą kartkę świąteczną a nasze koleżanki i kolega z Ukrainy zapisali życzenia w języku ukraińskim. Po sesji zdjęciowej i słodkim poczęstunku obejrzeliśmy prezentację multimedialną dotyczącą tradycje obchodzenia Świąt Wielkiej Nocy w Ukrainie. Spotkanie zakończyliśmy złożeniem podpisów pod życzeniami. 

Teraz Kartka zostanie zawieziona na Ukrainę przez z p. Anną Skrzypczyk, wolontariuszkę Stowarzyszenia Dom Wschodni i będzie niosła otuchę i radość jej mieszkańcom. 

 

Organizatorki:

Karolina Zmysłowska – Kutysz 
Karolina Politowska 

 

Kliknij, aby obejrzeć informację o tej akcji w Wiadomościach TVP3 z dn. 09.04.2022

Wystąpiliśmy też na żywo w niedzielnej audycji "Nasze dzieci" Radia Łódź.

 

 

Ilość odsłon: 588 Ostatnio zmieniany: 03-05-2022
Scroll to top