19-10-2022

Kiszenie kapusty w Nieborowie

Napisane przez: Aneta Jarzyna

17 października 2022 r. uczniowie z klas Ia i Ib odwiedzili gospodarstwo agroturystyczne w Nieborowie, gdzie wzięli udział w warsztatach kiszenia kapusty. Na początku dzieci dostały główki kapusty, które samodzielnie obrały ze zniszczonych liści, a następnie poszatkowały warzywa.

Później, w specjalnych gumowcach udeptywały kapustę w beczce do kiszenia. W dalszej części warsztatów dzieci przygotowały i pokroiły warzywa do zupy „pazibrody”, którą po ugotowaniu przez Panią gospodynię wszyscy zjedli ze smakiem. Z pozostałych warzyw uczestnicy wykonali prześliczne ludziki. Po ciężkiej pracy dzieci poznały i wspólnie nakarmiły zwierzęta zamieszkujące w gospodarstwie. Był też czas na wspólną zabawę na placu zabaw. Ponadto każdy uczestnik warsztatów otrzymał do domu próbkę zakiszonej kapusty.

Ilość odsłon: 585 Ostatnio zmieniany: 24-10-2022
Więcej w tej kategorii: « Pasowanie na ucznia Beza na medal »