14-11-2023

Rok Jana Matejki w SP 45

Napisane przez: Agnieszka Łukaszewicz-Olczyk

Z okazji Roku Matejkowskiego w szkole zagościła wystawa najsłynniejszych historycznych obrazów naszego patrona, wypożyczona z Instytutu Jana Pawła II w Warszawie. Na wystawie zaprezentowano tak znane dzieła jak: "Bitwa pod Grunwaldem" czy "Hołd pruski", ale też te dotyczące mniej znanych wydarzeń. Uczniowie uważnie oglądali reprodukcje, by później wziąć udział w konkursie na temat twórczości malarza.

Przy obrazach odbyły się lekcje historii prowadzone przez p. Pychowskiego oraz polonistyczne stacje zadaniowe zorganizowane przez polonistki p. Lesiak, p. Drużyńską i p. Olczyk, w czasie których uczniowie wykonywali ćwiczenia związane z wybranymi obrazami. Musieli oni między innymi ułożyć pytania do wywiadu z Mistrzem, dostrzec na obrazach różne detale czy włożyć w usta postaci wypowiedzi.

Dzięki tej wystawie Jan Matejko stał się nam wszystkim bliższy, a jego twórczość bardziej znana.

Ilość odsłon: 372 Ostatnio zmieniany: 14-11-2023
Scroll to top