27-11-2023

Bitwa o Plac Broni

Napisane przez: Agnieszka Olczyk

16 listopada odbyła się pierwsza w historii klasy VB (a może i całej szkoły) bitwa o Plac Broni. Drużyny Dzieci z Placu Broni oraz Czerwonych Koszul w nietypowy sposób podsumowały pracę z lekturą.

Sala szkolna zmieniła się w pole bezpiecznej walki na papierowe kulki, na których znajdowały się pytania dotyczące powieści oraz rolki po papierze toaletowym, z których trzeba było zbudować jak najwyższą wieżę. 45 minut bitwy minęło bardzo szybko wśród śmiechów i dobrej zabawy. Pierwsza historyczna potyczka zakończyła się inaczej niż w książce - zwycięstwem Czerwonych Koszul, ale obie drużyny bawiły się doskonale, udowadniając, że powtórzenie lektury nie musi być nudnym zajęciem. Nawet sprzątanie po takiej zabawie przebiegło w miłej atmosferze.

Ilość odsłon: 256 Ostatnio zmieniany: 27-11-2023