06-06-2024

Vb w roli architektów

Napisane przez: Agnieszka Olczyk

W dniu 5 czerwca klasa VB uczestniczyła w warsztatach architektonicznych w Centrum Dialogu im. Marka Edelmana. Zajęcia były realizowane w ramach projektu Edukacja kulturalna? Obecna.

Uczniowie i uczennice zapoznali się z wielokulturową historią Łodzi, a następnie, przy użyciu nowatorskich klocków Archizo, bawili się w architektów, budując najważniejsze świątynie czterech łódzkich wyznań: kościół NMP, synagogę Alte Szil, cerkiew Aleksandra Newskiego i kościół św. Mateusza. Zabawa była pretekstem do poznania wielu „poważnych” architektonicznych terminów, a kolorowe klocki bardzo się wszystkim podobały i czyniły naukę przyjemniejszą.

Korzystając z pięknej, prawie już letniej pogody, młodzież zapoznała się z topografią i historią Parku Ocalałych, bliżej poznała postać Jana Karskiego i odpoczęła w otoczeniu pięknej przyrody.

Ilość odsłon: 93 Ostatnio zmieniany: 06-06-2024
Scroll to top