04-11-2011

RATUJMY ZABYTKI STAREGO CMENTARZA - 2011

Napisała:

W tym roku odbyła się na Starym Cmentarzu przy ulicy Ogrodowej XVII kwesta na rzecz ratowania zabytków tej najstarszej łódzkiej nekropolii.

A warto pamiętać, że od listopada 2006 roku nasza szkoła opiekuje się jednym z przeznaczonych do renowacji grobowców w części ewangelickiej. W tym roku także wykonaliśmy prace porządkowe - uprzątanie śmieci, umycie granitowych płyt grobowca, położenie kwiatów, zapalenie lampek. W zeszłym roku nasze zdjęcia, zrobione podczas wykonywania prac porządkowych wokół grobowca Jacoba Vive znalazły się w Gazecie Wyborczej. W tym roku TVP Info pokazała nasze zaangażowanie w Łódzkich Wiadomościach Dnia.

W kweście i pracach porządkowych pod opieką p. Jolanty Ozimek i p. Karoliny Zmysłowskiej-Kutysz, wzięli udział uczniowie klas 4, 5 i 6, należący do Klubu Młodego Łodzianina oraz inni chętni.
W dniu 13 X 2011 r. zorganizowaliśmy w szkole kwestę wśród rodziców. Później w dniach 17-29 X 2011 r. wśród uczniów i wszystkich pracowników szkoły. Wszyscy wszak jesteśmy łodzianami, a to zobowiązuje.
Podczas tegorocznej kwesty w szkole zebraliśmy 270,19 zł. Najwięcej wpłaciła klasa I b i zdobyła nagrodę "Złoto za serce". Brawo maluchy!
Podczas kwesty młodzieży na Starym Cmentarzu w sobotę 30 października 2010 r. udało nam się zebrać ok. 280 zł. Nasz wynik kwesty 2011 to - ponad 550 zł.
Łączny wynik kwesty na Starym Cmentarzu to ponad 93 tysiące złotych

Po zakończeniu kwesty i prac porządkowych, wzięliśmy udział w wycieczce po Starym Cmentarzu poznając jego zabytki i tajemnice, a oprowadzał nas sam prezes Towarzystwa Opieki nad Starym Cmentarzem pan Cezary Pawlak.

Ilość odsłon: 2621 Ostatnio zmieniany: 12-01-2023
Scroll to top