01-06-2005

PREZYDENT NATALIA

1 czerwca 2005 roku - dzieci przejęły władzę w Łodzi.

"Prezydentem na dzisiaj została Natalia Chmielecka ze Szkoły Podstawowej nr 45" -- ogłosił na dziedzińcu UMŁ prezydent Łodzi Jerzy Kropiwnicki oddając władze w ręce dzieci.

Wiceprezydentami zostali Tomasz Bogusiak z SP nr 46 i Marzena Sobolczyk z SP nr 56, a rzecznikiem prasowym Sonia Urbaniak z SP nr 91.

Uczniowski gwar słychać było na dziedzińcu UMŁ już od samego rana. Punktualnie o 1000 z dziećmi spotkał się prezydent Łodzi Jerzy Kropiwnicki, który wręczył swoim młodszym zastępcom symboliczny klucz do bram miasta.

"Rządź mądrze i dobrze przez cały dzień aż do rana." - powiedział prezydent Jerzy Kropiwnicki do swojej 11-letniej zastępczyni.

Nowa pani prezydent na pytanie, co chciałaby zrobić w mieście dla dzieci, odpowiedziała:"Wprowadziłabym więcej wolnych dni dla dzieci."

Zmiany nastąpiły nie tylko we władzy wykonawczej, ale i na stanowiskach łódzkich radnych. Ich także zastąpili uczniowie łódzkich podstawówek. Nowe władze zrobiły sobie pamiątkowe zdjęcie z prezydentem Jerzym Kropiwnickim a chwilę później udały się na wizytację urzędu i miasta.

Dziecięcy prezydenci zwiedzali gabinet Jerzego Kropiwnickiego, który opowiadał im o swojej pracy, pokazał rozkład zajęć w komputerze i prasówkę. - Codziennie rano zaczynam dzień od przeczytania wiadomości na temat ważnych wydarzeń w mieście, które wydrukowały gazety - stwierdził prezydent Jerzy Kropiwnicki.

Następnie trzyosobowa delegacja uczniów przyglądała się pracy urzędników oraz zwiedzała Łódź samochodem Straży Miejskiej. Kilkunastoletni rajcy także zwiedzali magistrat, a potem wyruszyli trambusem na ulicę Piotrkowską. Wszyscy kilkunastoletni uczestnicy akcji spotkali się w południe na dziedzińcu Gazety Wyborczej, gdzie przygotowano dla nich wiele atrakcji. Ratownicy z pogotowia pokazywali, jak pomagają ludziom, policjanci z VI Komisariatu chwalili się wspaniale wytresowanymi psami, a strażacy prezentowali wóz strażacki.

Źródło: www.uml.lodz.pl, www.toya.net.pl

Ilość odsłon: 3237 Ostatnio zmieniany: 01-06-2005