JUser::_load: Nie można załadować danych użytkownika o ID: 967.
06-08-2013

INFORMACJA DOTYCZĄCA DOFINANSOWANIA DO ZAKUPU PODRĘCZNIKÓW W ROKU SZKOLNYM 2013/2014

Napisane przez:

Na podstawie Rozporządzenia Rady Ministrów 12 lipca 2013 r. w sprawie szczegółowych warunków udzielania pomocy finansowej uczniom na zakup podręczników i materiałów dydaktycznych, możliwość skorzystania z pomocy na zakup podręczników w roku szkolnym 2013/2014 mają dzieci rozpoczynające naukę w:

• klasach I - III i V szkoły podstawowej
  • uczniowie słabo widzący, niesłyszący, z upośledzeniem umysłowym w stopniu lekkim, uczniowie z niepełnosprawnościami sprzężonymi, w przypadku gdy jedną z niepełnosprawności jest niepełnosprawność wymieniona wyżej, posiadający orzeczenie o potrzebie kształcenia specjalnego.

Dofinansowanie mogą uzyskać:

1. uczniowie klas I szkoły podstawowej pochodzący z rodzin, w których dochód na członka rodziny nie jest wyższy niż 539 zł netto miesięcznie.

2. pozostali uprawnieni czyli uczniowie klas II-III-V,  pochodzący z rodzin, w których dochód na członka rodziny nie przekracza kwoty 456 zł netto miesięcznie

3. uczniowie pochodzący z rodzin, w których dochód na członka rodziny przekracza kwotę 456 zł netto miesięcznie, a w rodzinie występuje szczególna sytuacja życiowa, np. bezrobocie, sieroctwo, niepełnosprawność, długotrwała lub ciężka choroba, przemoc, bezradność w sprawach opiekuńczych, potrzeba ochrony macierzyństwa, alkoholizm lub narkomania, itp.

4. uczniowie posiadający orzeczenie o potrzebie kształcenia specjalnego, o którym mowa w art. 71b ust. 3 ustawy z dnia 7 września 1991 r. o systemie oświaty bez względu na kryterium dochodowe.

Zasady otrzymania dofinansowania:

• Pomoc udzielana jest na wniosek rodziców ucznia (prawnych opiekunów, rodziców zastępczych), a także nauczyciela, pracownika socjalnego lub innej osoby, za zgodą przedstawiciela ustawowego lub rodziców zastępczych.
  • Wniosek (zawarty w załącznikach) składa się do dyrektora szkoły, do której uczeń będzie uczęszczał w roku szkolnym 2013/2014.
  • Do wniosku należy dołączyć zaświadczenia o wysokości dochodów z miesiąca poprzedzającego miesiąc złożenia wniosku (w przypadku prowadzenia działalności gospodarczej zaświadczenie z Urzędu Skarbowego o wysokości dochodów za poprzedni rok),

Termin składania wniosków do szkół przez rodziców/ prawnych opiekunów uczniów, został określony zarządzeniem Nr 4700/VI/13 Prezydenta Miasta Łodzi z dnia 25 lipca 2013 r.   na dzień 9 września 2013 r.

Zwrot kosztów zakupu podręczników:

• Dyrektor szkoły po otrzymaniu środków zwraca rodzicom koszty zakupu podręczników do wysokości wartości pomocy po przedłożeniu dowodu zakupu, którym jest faktura VAT wystawiona imiennie na ucznia, rodzica (prawnego opiekuna, rodzica zastępczego) rachunek, paragon lub oświadczenie o zakupie podręczników z zawartą informacją, iż opisane wydatki rozliczone zostały tylko  w ramach Rządowego programu pomocy uczniom w 2013r. - „Wyprawka Szkolna".

Maksymalne wartość dofinansowania może wynieść:

- dla uczniów klas I-III szkoły podstawowej – do kwoty 225 zł

- dla uczniów klasy V szkoły podstawowej - do kwoty 325 zł

-dla uczniów niepełnosprawnych ( posiadających orzeczenie o kształceniu specjalnym ) -  do kwoty 770 zł

Załączniki:

Szczegółowe informacje  dotyczące dofinansowania na zakup podręczników na stronie Urzędu Miasta Łodzi

Ilość odsłon: 4514 Ostatnio zmieniany: 22-09-2013