10-07-2013

Łódzka Karta Dużej Rodziny

Szanowni Państwo,

27 czerwca podpisane zostało Zarządzenie Prezydenta Miasta Łodzi w sprawie określenia regulaminu wydawania i użytkowania oraz wzoru Łódzkiej Karty Dużej Rodziny.
Od 1 lipca rodziny wielodzietne będą mogły składać w Wydziale Zdrowia i Spraw Społecznych  wnioski o wydanie Karty. Formularze regulaminu ŁKDR,  wniosku o wydanie karty  oraz załącznika - oświadczenia o kontynuowaniu nauki przez dzieci, które ukończyły 18 lat dostępne będą w Wydziale Zdrowia i Spraw Społecznych w pokoju 124, a także do pobrania na stronie:

www.uml.lodz.pl/miasto/lodzka_karta_duzej_rodziny

Katalog ulg, zwolnień i preferencji dla użytkowników Łódzkiej Karty Dużej Rodziny

Teatr Nowy im. Kazimierza Dejmka w Łodzi: bilety w cenie 5 zł na bajki dla dzieci z rodzin wielodzietnych

Centralne Muzeum Włókiennictwa: 50% zniżki na  bilety dla rodzin wielodzietnych – zniżka dotyczy tylko zwiedzania .

Muzeum Tradycji Niepodległościowych w Łodzi (wszystkie Oddziały: ul. Gdańska 13, ul. Zgierska 147, „Stacja Radegast”): bezpłatny wstęp dla osób indywidualnych we wszystkie dni tygodnia. Bezpłatny przewodnik i prelekcja dla grup zorganizowanych (po wcześniejszym zgłoszeniu).

Teatr Lalki i Aktora Arlekin: zniżka do 10 zł za wstęp dla każdego dziecka z rodziny wielodzietnej
w trudnej sytuacji materialnej (po okazaniu poświadczenia z MOPS lub Urzędu Pracy)

Teatr „Pinokio”: obniżona  cena biletów w wysokości 15 zł od osoby na spektakle niedzielne.

Teatr Muzyczny: w przypadku grup bilet w cenie 1 zł dla dzieci z rodzin wielodzietnych w trudnej sytuacji (na podstawie informacji opiekuna)

Ulgowa opłata  za całodzienne korzystanie z pływalni odkrytych MOSiR w soboty i niedziele
za kwotę 2 zł od osoby

Ulgowa opłata  w wysokości 2 zł od osoby za godzinę korzystania z lodowiska i 3 zł od osoby za godzinę wypożyczenia łyżew na wszystkich lodowiskach przenośnych w okresie ich funkcjonowania.

Bezpłatny wstęp dla użytkowników Łódzkiej Karty Dużej Rodziny w lipcu na 45 minut na baseny w:

·         SP nr 149 w Łodzi, ul. Tatrzańska 69 a:

poniedziałek w godz. 16.45 - 17.30 i 17.30 - 18.15

czwartek w godz. 16.45 - 17.30 i 19.00 - 19 45

·         SP nr 173 w Łodzi, ul. Sienkiewicza 46:

wtorek w godz. 15.45 - 16.30 i 16.30 - 17.15

sobota w godz.   9.00 - 9.45  i   9.45 - 10.30

Od września planowane jest udostępnienie kolejnych basenów szkolnych.

Miejski Ogród Zoologiczny, Ogród Botaniczny, Palmiarnia:

Bezpłatny wstęp dla użytkowników Łódzkiej Karty Dużej Rodziny po zakupieniu biletów normalnych dla rodziców i zakupie dwóch biletów ulgowych dla dzieci, bez względu na liczbę dzieci wchodzących z rodziny.

Pierwszeństwo przy przyjęciu dzieci z rodzin wielodzietnych do żłobków wchodzących w skład Miejskiego Zespołu Żłobków w przypadku, gdy oboje rodzice lub opiekunowie pracują bądź uczą się.

Akrybia sp. z o. o. –  księgarnia internetowa:

Jako operator www.podreczniki.akrybia.pl 4% rabatu od finalnej wartości zamówienia

Jako operator sklepu www.akrybia.pl – 4% dodatkowego rabatu od łącznej wartości zamówienia (łączy się z innymi rabatami i promocjami) – po wpisaniu w polu UWAGI numeru Łódzkiej Karty Dużej Rodziny

Ilość odsłon: 4355 Ostatnio zmieniany: 17-02-2014