02-06-2014

Młodzi Europejczycy czyli 10 lat Polski w Unii Europejskiej

Napisała:

29 maja 2014r. świętowaliśmy 10 rocznicę wstąpienia Polski do Unii Europejskiej. Uczniowie klas I-III zdobyli tytuł Młodych Europejczyków, prezentując przygotowane plakaty i rysunki, których motywem przewodnim była Polska i Europa. Wszystkie pierwszaki jednym głosem wyrecytowały wiersz W. Bełzy  „Kto ty jesteś?", poprawnie rozwiązały zagadki o swoim kraju. Drugoklasiści swój występ zakończyli pokazem tańca czeskiej polki. Skoczny taniec i radosna atmosfera udzieliła się wszystkim uczestnikom. Tancerzy nagrodzono gromkimi brawami. Trzecioklasiści w ciekawy sposób opowiedzieli o symbolach i walucie U.E. Nasze spotkanie zakończyliśmy konkursem, którego celem było jak najszybsze nadmuchanie  balonów w kolorach flagi Unii Europejskiej . Niekwestionowanym zwycięzcą została klasa 2b.

Ilość odsłon: 5227 Ostatnio zmieniany: 04-06-2014
Scroll to top