09-06-2014

Moda do radości czyli podsumowanie projektu europejskiego

Podczas realizacji projektu „Strzał w10 czyli 10 lat Polski w Unii Europejskiej” wiele się nauczyliśmy. Wspólna praca integrowała nas, a rywalizacja między klasami mobilizowała do większego wysiłku.

Poznawaliśmy i prezentowaliśmy informacje o krajach Unii Europejskiej. Tworzyliśmy małe słowniczki  turysty i prezentacje multimedialne o symbolach UE. Samorząd Uczniowski dyskutował o korzyściach i zagrożeniach wynikające ze wstąpienia Polski do europejskiej wspólnoty. Ale wszystko przebiła EUROPEJSKA NOC w SZKOLE z samodzielnie przygotowaną przez nas kolacją, grami i zabawami. Podczas podsumowania projektu 6 czerwca 2014 r. młodzi turyści z klasy 5a i 4b pokazali nam jak porozumiewać się za granicą nie dając plamy. Laureaci towarzyszących projektowi konkursów odebrali dyplomy i nagrody:
konkurs wiedzy o Polsce i UE
1 miejsce - Emilia Andrzejewska z klasy 6b
2 miejsce - Agnieszka Olczyk z klasy 6b i Krystian Ławniczak z klasy 5b
3 miejsce - Konrad Andrzejewski z klasy 5a
konkurs plastyczny o Polsce w UE
1 miejsce - Jagoda Desz z klasy 4b
2 miejsce - Aleksandra Moskwa z klasy 6a
3 miejsce - Michalina Kowalczyk z klasy 4b
wyróżnienie - Tamara Piątkowska z klasy 4b

Ale, ale ... skąd ta moda w tytule? Otóż, punktem kulminacyjnym podsumowania był pokaz mody inspirowanej kulturą krajów Unii Europejskiej i kolorami ich flag.
Na koniec, po podsumowaniu punktów okazało się, że zwycięzcą i nowym posiadaczem PUCHARU DYREKTORA EUROKLASA została klasa IV b. Gratulacje!

Ilość odsłon: 6893 Ostatnio zmieniany: 17-06-2014