Artykuły filtrowane wg daty: poniedziałek, 17 grudzień 2018

Samorząd Uczniowski zainicjował na przełomie listopada i grudnia 2018 r. akcję zbierania karmy oraz koców dla podopiecznych Schroniska dla Zwierząt przy ul. Marmurowej. Uczniowie bardzo zaangażowali się w realizację przedsięwzięcia. Inicjatorem akcji był Szymon Waszczak z 6b (wsparcie Natalia Frątczak), który 14 grudnia 2018 r. ze swoją mamą zawiózł do schroniska zgromadzone dary. Wszystkim uczniom i rodzicom, którzy włączyli się do akcji dla Marmurowej bardzo dziękujemy w imieniu podopiecznych schroniska.

Kategoria: Samorząd Szkolny

29 listopada 2018 r. Samorząd Uczniowski zorganizował dla uczniów klas IV - VIII dyskotekę z okazji Andrzejek. Były tańce i konkursy, ale także andrzejkowe wróżby. Muzykę i konkursy przygotowały dziewczyny z klasy VIIb - Agnieszka Żuraw i Majka Kulesza oraz chłopaki z VIb Łukasz Bialik, Dominik Gruszczyński i Hubert Tomczyk. Zabawa była przednia, a następna dyskoteka już w karnawale po Nowym Roku.

Kategoria: Samorząd Szkolny

Jak co roku Samorząd Uczniowski zorganizował szkolną kwestę na rzecz ratowania zabytków Starego Cmentarza przy ul. Ogrodowej w formie konkursu „Złoto za serce” w SP 45 czyli kwestę przed kwestą. Rok temu uznaliśmy ,że zebrana wtedy kwota 922,57 zł. jest rekordowa. W tym roku okazało się, że padł rekord absolutny. Zebraliśmy bowiem 1385 zł., a konkursie zwyciężyła klasa 4b, która zebrała największą kwotę - ponad 212 zł. 27 października grupa uczniów z naszej szkoły wzięła udział w pracach porządkowych i kweście na Starym Cmentarzu. Więcej informacji w zakładce do projektu "Lepsze perspektywy".

Kategoria: Samorząd Szkolny

W ramach zajęć koła regionalnego "Nasza Łódź", nie tylko poznajemy dzieje Łodzi i jej mieszkańców, ale przede wszystkim nasze miasto i jego zabudowę, wyjątkowość przestrzeni miejskiej w Łodzi. Zwracamy uwagę na zróżnicowanie stylów i form, zabytki, nasze łódzkie miejsca. Na starych i współczesnych fotografiach rozpoznajemy architekturę Łodzi przemysłowej i dostrzegamy jej oryginalne detale oraz zmiany w Łodzi na przestrzeni lat. Bawimy się swoją wiedzą układając memory, przygotowując scenki, grając w gry podłogowe, ale też realizując swoje artystyczne projekty jak "Urbs - lodzer - 4 - you".

W poniedziałek, 17 grudnia 2018 r., na zajęciach koła informatycznego uczniowie z klas VIII stworzyli nietypowy tor przeszkód dla robotów Dash & Dot. Powstał on z ułożonych na sobie krzeseł i ławek, których ustawienie zaniepokoiłoby nie jednego pracownika szkoły. Bezkolizyjne pokonanie całego toru wymagało planowania, dokonywania pomiarów odległości i logicznego myślenia, czyli wszystkiego, co w programowaniu robotów jest niezbędne.

Zadanie, choć nie łatwe, udało nam się rozwiązać perfekcyjnie!

Scroll to top