Artykuły filtrowane wg daty: środa, 05 grudzień 2018

"Kraina szczęśliwości" to jeden z tematów zrealizowanych w ramach warsztatów kreatywności i komunikacji społecznej. Uczniowie w grupach za pomocą klocków LEGO mieli przedstawić wizję swojej "krainy szczęśliwości". Dla jednych był to zwykły domek ze zwierzętami, dla innych rezydencje z basenami, placami zabaw, ogrodami a dla jeszcze innych proste, minimalistyczne osiedle. 

W listopadzie uczniowie klasy IV b i IV a: Dawid, Olo, Jasiek, Borys i Damian samodzielnie przygotowali i przeprowadzili trening z piłki nożnej dla uczniów swoich klas. Chłopcy do zadania przygotowali się jak profesjonaliści. Ćwiczenia zapisane mieli na karcie treningowej, z której w razie potrzeby korzystali. Zrozumiale tłumaczyli ćwiczenia, dokładnie je pokazywali i czuwali nad poprawnością ich wykonania przez kolegów i koleżanki z klasy. Lekcja, a właściwie trening, w każdej z klas zakończył się meczem klasowych zespołów. To była pełna "profeska"! Gratulacje !!!!!

Kategoria: Aktualności

W naszej szkole, w ramach projektu "Lepsze perspektywy" prowadzone są zajęcia wyrównawcze z języka polskiego, podczas których uczniowie w sposób nietypowy, inny niż na lekcjach, utrwalają zasady poprawnego posługiwania się językiem polskim w mowie i w piśmie.

Na ostatnich zajęciach uczniowie przygotowywali własnoręcznie kartki świąteczne dla ludzi starszych i samotnych. Sami tworzyli kolorowe choinki, gwiazdki i prezenty oraz (poprawnie!) pisali ciepłe i osobiste życzenia dla seniorów.

Od września 2018 roku w ramach projektu „Lepsze perspektywy” w szkole odbywają się koła:

  • przyrodnicze dla  uczniów klas III i IV
  • fizyczno – chemiczne dla uczniów klas VII i VIII.

Zajęcia cieszą się popularnością szczególnie „małych alchemików”, którzy chętnie eksperymentują, wnikliwie obserwują, uczą się wyciągać wnioski i łączyć fakty. Zajęcia łączą naukę z zabawą.

Scroll to top