Artykuły filtrowane wg daty: wrzesień 2018

W czwartek, 27 września 2018 r., uczniowie klas II, III i IV wzięli udział w zawodach sportowych "Kids Athletics".
Do wykonania mieli pięć zadań na czas: skoki w dal z miejsca, sztafetę wahadłową, drabinkę koordynacyjną, " formułę 1" oraz bieg z piłką. Cała osiemnastka spisała się znakomicie zajmując w ogólnej klasyfikacji 3. lokatę. Nasi sportowcy już nie mogą doczekać się następnej edycji tych zawodów, gdyż obiecali sobie, że w 2019 r. zdobędą co najmniej 2. lokatę. Treningi do przyszłorocznej edycji już rozpoczęli.
Dzieciakom gratulujemy sukcesu!!!

W środę, 18 września, dziewczynki i chłopcy z klas IV, V i VI uczestniczyli w zajęciach zorganizowanych przez 84. Drużynę Harcerzy „Cichociemni” należącą do Łódzkiego Hufca Harcerzy „Północ”.

Harcerze zaprezentowali dzieciom na boisku szkolnym atrakcyjne gry z zastosowaniem ciekawych przyborów oraz zabawy wymagające współpracę w grupach.

Na koniec zmęczonym, ale zadowolonym uczniom przedstawili ofertę wstąpienia w szeregi harcerstwa oraz zaprosili ich na pierwszą wspólną harcerską zbiórkę.

20 września 2018 r. został wybrany w naszej szkole nowy samorząd i samorządy klasowe. Spośród czterech kandydatów najwięcej głosów uzyskała i została przewodniczącą Samorządu Uczniowskiego w SP 45  Julia Szczawińska z 7b, a jej zastępcą Natalia Frątczak z 7a. Wsparciem dla nich będą Nikola Wysoczyńska z 8b i Szymon Waszczak z 6b. Frekwencja wyborcza wyniosła aż 84%.

Kategoria: Samorząd Szkolny

Zachęcamy Państwa do głosowania na nasz wniosek w ramach Budżetu Obywatelskiego 2018/2019:

B0170BD - Boisko wielofunkcyjne w okolicy Starego Rynku dla SP 45 i trenera osiedlowego.

Harmonogram oddawania głosów:

• Głosowanie papierowe: od 15 września 2018 r. do 30 września 2018 r.
  • Głosowanie internetowe: od 15 września 2018 r. do 7 października 2018 r.

Najbliższy punkt, w którym można zagłosować w formie papierowej, mieści się w bibliotece przy ul. Bojowników Getta Warszawskiego 7. Głosowanie internetowe odbywa się zaś za pośrednictwem strony internetowej http://budzetobywatelski.uml.lodz.pl

Zachęcamy Państwa również do oddawania głosów na wniosek XIII Liceum Ogólnokształcącego. Nr wniosku: B0230BD.

Liczymy na Państwa głosy!

W piątek, 7 września, klasy pierwsze gościły na zajęciach pana policjanta. Sporo emocji u uczniów wywołała osoba w mundurze, jednak po kilku pytaniach dotyczących pracy policji, pierwszaki z zapałem przystąpiły do pracy. Poznały między innymi zasady bezpiecznego poruszania się po drogach.

Z kolei na spotkaniu klas młodszych uczniowie klasy II a  przypomnieli jak należy zachowywać się w szkole, jakich przestrzegać reguł oraz jak dbać o swoje bezpieczeństwo w drodze do szkoły i w domu.

Zapraszamy wszystkich Rodziców na pierwsze w tym roku zebrania,

które odbędą się 13 września 2018 r - czwartek

- w klasach I-III - godz. 17.00