Artykuły filtrowane wg daty: środa, 20 listopad 2019

Środowe popołudnie świetliczaki spędziły w kinie Imax. Tym razem wybrali się na film "Czarownica 2". Film przepełniony był efektami specjalnymi na najwyższym poziomie i to dostrzegli Nasi uczniowie. Następnym filmem, na który wybieramy się już w grudniu, będzie "Kraina lodu 2".

Kategoria: Świetlica

W dniu 20 listopada 2019 r. (środa) odbyły się zajęcia z zakresu odpowiedzialności karnej nieletnich. Pan Łukasz Pecyna z Wydziału do Spraw Nieletnich V KMP omówił z młodzieżą:

1. różnice między osobą małoletnią a nieletnią,
  2. czym jest czyn karalny i demoralizacja,
  3. specyfikę postępowania o charakterze opiekuńczym,
  4. odpowiedzialność nieletnich sprawców czynów karalnych według Ustawy o postępowaniu w sprawach nieletnich,
  5. procedury postępowanie nauczycieli w sytuacji zagrożenia dzieci przestępczością i demoralizacją.
Kategoria: Pedagog szkolny

W środę, 20 listopada 2019 r., nasza szkoła wzięła udział w projekcie Unicef-u związanym z obchodami 30-lecia uchwalenia Konwencji O Prawach Dziecka. W klasach młodszych odbyły się zajęcia warsztatowe oparte na materiałach dostarczonych przez Unicef oraz przygotowanych przez psychologa i pedagoga. Dla klas starszych zorganizowany został konkurs o Prawach Dzieci. Aby dodatkowo uczcić święto praw dzieci uczniowie i nauczyciele byli ubrani na niebiesko.

Kategoria: Pedagog szkolny