Artykuły filtrowane wg daty: marzec 2019

Nauki rekolekcyjne będą odbywały się w dniach 1-3 kwietnia 2019 r.

w kościele Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny na Placu Kościelnym.

1 i 2 kwietnia (poniedziałek i wtorek) lekcje i wszystkie zajęcia pozalekcyjne odbywać się będą zgodnie z planem. W trakcie ich trwania uczniowie pod opieką nauczycieli udadzą się do kościoła:

-klas I-IV  na godz. 9.30

-klasy V-VIII  na godz. 11.00

na spotkanie z księdzem rekolekcjonistą, a następnie po godzinie wrócą do szkoły i będą kontynuować  zajęcia zgodnie z planem

3 kwietnia - środa - wszyscy uczniowie rozpoczynają zajęcia zgodnie z planem lekcji i pod opieką nauczycieli wychodzą na mszę św. 

- klasy I-IV - godz. 9.30-10.30

-klasy V-VIII - godz. 11.00- 12.00

a następnie uczniowie rozchodzą się do domu. 

Klasy pod opieką nauczycieli podczas nauk rekolekcyjnych

Dzieci, które nie uczestniczą w lekcjach religii, w czasie rekolekcji będą miały zajęcia w świetlicy szkolnej.

Świetlica szkolna czynna jest w godz. 7.00-17.00

Kategoria: Aktualności

We wtorek, 26 marca 2019 r., uczniowie klas VIII wzięli udział w targach edukacyjnych zorganizowanych w Szkole Podstawowej Nr 81. Prezentowały tam swoją ofertę edukacyjną okoliczne szkoły ponadpodstawowe. Kameralna atmosfera sprzyjała nawiązaniu kontaktu z uczniami i nauczycielami prezentujących się szkół i zadawaniu pytań dotyczących specyfiki szkół, warunków rekrutacji, profili klas.

Kategoria: Doradztwo zawodowe

Dzisiaj rano niespodzianie zapukała do mych drzwi
Wcześniej niż oczekiwałem przyszły te cieplejsze dni
Zdjąłem z niej zmoknięte palto, posadziłem vis a vis
Zapachniało, zajaśniało, wiosna, ach to ty
Wiosna, wiosna, wiosna, ach to ty… (M. Grechuta)

W piątek, 22 marca 2019 r., wychowankowie naszej świetlicy z radością powitali Panią Wiosnę, uczestnicząc w różnorodnych zabawach, które ukazały piękno tejże pory roku.

Kategoria: Świetlica

W tym roku biblioteka szkolna zaprosiła uczniów klas I – IV do udziału w konkursie na zakładkę do książki zainspirowaną powieścią dla dzieci, której akcja osadzona jest we współczesności. Jak zwykle znalazła się grupa uczniów, którzy podjęli wyzwanie. Ciekawe, czy odgadniecie jakie książki inspirowały uczestników konkursu.

Kategoria: Biblioteka

Grupa uczniów klas VII i VIII przywitała wiosnę w dość nietypowy sposób... poznając tajniki druku w trójwymiarze. Wszystko za sprawą warsztatów zorganizowanych przez ŁCDNiKP w ramach Dnia Nowych Technologii.

Kategoria: Aktualności

We wtorek i w środę (19 - 20 marca 2019 r.) dzieci zapisane do świetlicy szkolnej obchodziły Dzień Wody. W tych dniach, wychowankowie dyskutowali o tym, jak ważną rolę w życiu istot żywych pełni woda, utrwalali wiadomości na temat jej obiegu w przyrodzie, rozpoznawali jej trzy stany skupienia, układali z rozsypanki wyrazowej o niej hasła, a także wspólnie wymyślali sposoby oszczędzania wody.

Kategoria: Świetlica
Strona 1 z 2
Scroll to top