SP 45 - Łódź

Dzisiaj rano niespodzianie zapukała do mych drzwi
Wcześniej niż oczekiwałem przyszły te cieplejsze dni
Zdjąłem z niej zmoknięte palto, posadziłem vis a vis
Zapachniało, zajaśniało, wiosna, ach to ty
Wiosna, wiosna, wiosna, ach to ty… (M. Grechuta)

W piątek, 22 marca 2019 r., wychowankowie naszej świetlicy z radością powitali Panią Wiosnę, uczestnicząc w różnorodnych zabawach, które ukazały piękno tejże pory roku.

Kategoria: Świetlica

Grupa uczniów klas VII i VIII przywitała wiosnę w dość nietypowy sposób... poznając tajniki druku w trójwymiarze. Wszystko za sprawą warsztatów zorganizowanych przez ŁCDNiKP w ramach Dnia Nowych Technologii.

We wtorek i w środę (19 - 20 marca 2019 r.) dzieci zapisane do świetlicy szkolnej obchodziły Dzień Wody. W tych dniach, wychowankowie dyskutowali o tym, jak ważną rolę w życiu istot żywych pełni woda, utrwalali wiadomości na temat jej obiegu w przyrodzie, rozpoznawali jej trzy stany skupienia, układali z rozsypanki wyrazowej o niej hasła, a także wspólnie wymyślali sposoby oszczędzania wody.

Kategoria: Świetlica

Drodzy uczniowie klas VIII zbliża się nieuchronnie czas podejmowania decyzji o wyborze szkoły ponadpodstawowej. Na stronie Urzędu Miasta Łodzi znajdują się informacje o:

• rekrutacji do szkół ponadgimnazjalnych / ponadpodstawowych,
  • zasadach postępowania rekrutacyjnego do szkół ponadpodstawowych/ponadgimnazjalnych w roku szkolnym 2019/2020,
  • informator do szkół ponadpodstawowych / ponadgimnazjalnych na rok szkolny 2019/2020.
Kategoria: Doradztwo zawodowe

Praca na kole przyrodniczym i fizyko – chemicznym trwa!!!

Oto nasze efekty smile

Na spotkaniach koła informatycznego nudy nie ma! Wiedzą o tym uczniowie klas VII, którzy od lutego uczestniczą w tych zajęciach. Dzisiejsze (11 marca 2019 r.) upłynęły na programowaniu robotów Dash & Dot. Siódmoklasiści mieli za zadanie napisać program złożony z pętli i instrukcji warunkowych, za pomocą którego robot pokona trasę wyścigu i to w jak najkrótszym czasie... Najlepszym wynikiem pochwalić się mógł Piotr i zaprogramowany przez niego Dash.

Uczniowie klas VII świetnie się na zajęciach bawili i już czekają na te w przyszłym tygodniu!