20-03-2019

Dzień wody w świetlicy szkolnej

Napisał:

We wtorek i w środę (19 - 20 marca 2019 r.) dzieci zapisane do świetlicy szkolnej obchodziły Dzień Wody. W tych dniach, wychowankowie dyskutowali o tym, jak ważną rolę w życiu istot żywych pełni woda, utrwalali wiadomości na temat jej obiegu w przyrodzie, rozpoznawali jej trzy stany skupienia, układali z rozsypanki wyrazowej o niej hasła, a także wspólnie wymyślali sposoby oszczędzania wody.

Najwięcej emocji w tych dniach, wywołały eksperymenty z wodą. Dzieci, pod czujnym okiem wychowawczyni świetlicy, przeprowadzały doświadczenia, obserwowały je, ale również formułowały wnioski. Mali badacze sprawdzali rozpuszczalność produktów w ciepłej oraz zimnej wodzie, obserwowali, które przedmioty toną, a które pływają, tworzyli tęczę, "burzę w szklance" wody oraz dowiedzieli się jak w prosty sposób zrobić wulkan z wody, octu i sody.

Dzieciom bardzo podobała się taka forma obchodzenia Dnia Wody o czym świadczą poniższe zdjęcia.

Ilość odsłon: 447 Ostatnio zmieniany: 21-03-2019

Losowe artykuły

Harmonogram szkolny

LISTOPAD 2019

Scroll to top