Artykuły filtrowane wg daty: sobota, 23 maj 2020

Filip Marusik z klasy II a lubi eksperymenty. Podczas spotkania z wychowawcą zaprezentował wyhodowaną w doniczce roślinę, którą następnie posadził na działce. Wyrośnie z niej dąb.

Kilka dni później wykonał w domu hodowlę kryształków soli oraz płatki w wodzie i lodzie.

Podczas zdalnej nauki techniki uczniowie klas V poznali arkana czynności, jaką jest prawidłowe przyszycie guzika. Jak się okazało niektórzy z nich okazali się być mistrzami tego zadania. Mamy nadzieję, że większość z nich odciąży w tej czynności swoich rodziców smile.

Uczniowie klas V za sprawą zdalnych lekcji techniki rozpoczęli swoją przygodę z tradycyjną japońską sztuką składania papieru - origami. Jak można zauważyć na zaprezentowanych fotografiach, największą popularnością cieszyły się kraby.

Miło nam poinformować, że drużyna uczniów z klasy VII b w składzie: Szymon Waszczak, Oliwier Hajduk i Kinga Rutkowska zajęła IV miejsce w X edycji konkursu "Statystyka w karierze". Zadanie siódmoklasistów polegało na przeprowadzeniu badania ankietowego i opracowaniu jego wyników. Uczniowie musieli wykazać się umiejętnościami matematycznymi i informatycznymi.

Na lekcji techniki on-line uczniowie poznali tajniki wykonania miseczek na owoce z papieru. Proces technologiczny takiej miseczki jest dość długi, ale cierpliwość została uczniom nagrodzona. Prace są naprawdę imponujące. Zapraszam do obejrzenia wytworów uczniów klas V.